Yeni Sezonda Yeni Modeller

Kış mevsimi ve soğuk hava ne kadar direnmeye çalışsa da eninde sonunda geçip gidecek. Ve o güzelim bahar tüm ılıklığı ile yaşanmaya başlayacak. Bu arada modacılar çoktan bahar ve yaz kreasyonlarını hazırlamaya ve sunmaya başladılar. “Moda insanın kendine yakışanı giymesidir” kuralı kabul görse bile moda dünyasında bazı yeni bahar trendleri var.

Bunların başında bir türlü vazgeçilmeyen kot pantolonların yırtık giyilmesi geliyor. Denim kumaş denilen ve bizim kot kumaşı ismiyle yaygın olarak kullandığımız kumaş türü bugün bütün dünyada çok sevilen bir giyim şekli. İki ince kot gömleği üst üste giyerek tarz yapmaya beyler, bol desenli ve renkli kazakla kot pantolon veya etek giyerek gayet şık görünen hanımlar bunun örnekleri.

Özenle Kot Yırtmak

Genç kızlar içlerine giyecekleri renkli tül çoraplarla beraber yırtık kot pantolon veya şort giyebilirler. Bunun üzerine seçilecek rengarenk tişörtler, küçük çiçekli dar gömlekler ya da asimetrik etek kesimli canlı bluzlar yaklaşan baharın moda trendi. Hatta bu yırtık şortların askılı tulum biçiminde olması görünüşü daha da ilginç yapıyor. Ayakkabı olarak da dilediğinizi seçebilirsiniz. Kot giymek her çeşit modeli kaldırabiliyor. Yarım topuklu hafif botlar, renkli spor ayakkabıları, puanlı babetler bile seçebilirsiniz. Ama bu yırtıklar kızıp üstünüzü başınızı parçalamışsanız gibi durmayacak.

Özellikle kot pantolonun diz kısmında yer alan yırtıklar aslında özenle kesilmiş modeller yaratacak. Beyler içinse tasarımcıların kotu ince spor ceketlerde kullandığı görülüyor. Ya tamamen kot kumaşından dikilmiş üstlükler olarak, ya da kollara, omuzlara veya ceplere eklenen kot parçalar spor ceketlere değişik bir hareket kazandırıyorlar. Ama denim kumaş kullanımı gene de samimi arkadaş toplantılarında, öğleden sonrası davetlerinde, alışverişlerde ve akşam yürüyüşlerinde tercih edilebilecek bir çeşit. İş ortamlarında yırtık kot modellerini kullanmak hala cesaret istiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.