Salon Dekorasyonunda Koltuk Seçimi

Evlerin dekorasyonunda en çok özen gösterilen bölümlerinden salonların tasarımıdır. Evlerin en büyük alanları genellikle salon olarak tasarlanır. Bu nedenle evlerde kullanılan mobilyaların büyük kısmı salonlarda yer alır. Gelen misafirlerimizin genelde  ilk girdiği ve evimizle ilgili ilk izlenimi alacağı yer salonlardır. Bu nedenle çok önemlidir.

Salon takımları için tasarlanan salon koltuk takımlarının oldukça geniş yelpazede ürün gamına sahiptir. Günümüzde artık eski klasik salon anlayışı yerini sade, sıcak ve kullanışlı olan alanlara bırakmaya başlasa bile çoğu evlerde hala büyük ve gösterişli salonlara rastlamak mümkündür. Ama yavaş yavaş büyük ve heybetli salon takımları yerini küçük, şık ve fonksiyonel takımlara bırakmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Salonunuza alacağınız mobilyanız (koltuk takımı-yemek odası-duvar ünitesi vb.) mutlaka salonunuza uygun ölçülerde olmalıdır. Bunun için mobilyanızı almadan önce mutlaka salonunuzu ölçmelisiniz. Çünkü mağazada gözünüze küçük görünen takım salonunuza büyük gelebilir bunun da sebebi mağazadaki mobilyalar iç içedir ve mağazalar genelde büyük olduğu için o anda evinizdeki salonla karşılaştırmanız çok  zordur. Ama elinizde salonunuzun ölçüleri olursa problem kalmaz.

Eğer salonunuza uygun ölçülerde mobilya bulduysanız 2. sırada alacağınız mobilyanın sağlamlığı vardır. Mobilya sürekli değiştirilen bir eşya olmadığı için alınacak olan salon takımı mobilyasının sağlam olması çok önemlidir. Kaliteden ödün verilmemesi gerekir.Bu iki husus yerine getirilirken alınan salon takımının uyumlu, kullanışlı, rahat,  çok ağır olmaması gibi hususlar da dikkate alınmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.