Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Bazen saçınızı kestirirsiniz fakat sonra yeniden uzaması için sabırsızlıkla beklemeye başlarsınız. Bu süreçte eğer yavaş uzayan saçlarınız varsa, hızlandırmak için çeşitli yollar arayışına girebilirsiniz. Saçların hızlı uzaması için bazı ipuçlarına dikkat ederseniz sonuçlar gayet başarılı olacaktır.

Öncelikle saç bakımı ve genel hayat düzeni önemlidir. Eğer siz de saçlarınızın yavaş uzadığından şikayet ediyorsanız ve daha hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, yazımızda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

Bitkisel Yağlardan Faydalanın

Saç bakımınızı düzenli olarak yapmanız sonucunda saçlar güçlenir ve canlanır. Bu durum ise daha hızlı uzaması ile sonuçlanır. Pahalı kremlere ve saç bakım yağlarına para vermek istemiyorsanız, doğal yağlara yönelebilirsiniz. Üstelik böylesi çok daha ekonomik olur.

Zeytinyağı, özellikle saf olduğu zaman saçlarınıza ihtiyacı olduğu nemi ve bakımı sağlar. Saç uçlarınıza zeytinyağını iyice yedirdikten sonra yaklaşık yarım saat bu şekilde beklemelisiniz. Zeytinyağının kıyafetinize bulaşmaması için bir poşeti omuzlarınıza yayabilir ya da saçlarınızı streç film ile sarabilirsiniz. Daha sonra normal bir şekilde saçlarınızı yıkamalısınız. Zeytinyağına alternatif olarak badem yağı ve Hindistan cevizi yağıyla da aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Profesyonel Ürünlerden Faydalanın

Eğer bütçenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız, saçların hızlı uzaması için oluşturulan profesyonel saç bakım ürünlerini satın alabilirsiniz. Bu ürünleri internetten daha rahat bir şekilde bulursunuz.

Saçların hızlı uzaması yanında saçları güçlendirici ve canlandırıcı bakım yapam ürünleri kullandığınızda da yine hızlı uzama etkisi olduğunu görürsünüz. Saçlar güçlendikçe zaten kendiliğinden hızlı uzamaya başlayacaktır.

Kepek Probleminden Kurtulun

Kepek problemi, sadece görüntü olarak rahatsız eden bir durum değildir. Aynı zamanda saçlarınızın fazlaca dökülmesine ve uzamasının yavaşlamasına da neden olur. Bu nedenle eğer saçlarınızın uzamasını istiyorsanız ve kepek probleminiz de varsa, önceliğiniz bu problemden kurtulmak olmalıdır.

Sağlıklı bir saç derisi, her şeyin başıdır. Kepek önleyici şampuan kullanarak bu sorunu aşmayı ve sağlıklı saç derisine kavuşmayı deneyebilirsiniz. Eğer buna rağmen kepekten kurtulamıyorsanız, bir Dermatoloji uzmanına danışmanızda fayda vardır.

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçlarımızın, vücudumuzun bir parçası olduğunu unutmayın. Genel sağlığınız yerinde olursa, saçlarınızın sağlığı da yerinde olur. Hatta saçların sefadan uzadığına dair atasözümüzü mutlaka duymuşsunuzdur. Kendinize ne kadar dikkat ederseniz ve uyku düzeninize özen gösterip stresten uzak durursanız, işte saçlarınız da o kadar bakımlı görünecek ve hızlı uzayacaktır.

Yumurta, balık gibi sağlıklı protein içeren gıdaları önemsemeli, badem ve ceviz gibi tohumlardan sağlıklı yağları almalısınız. Bununla birlikte bol su içmeye ve erken uyuyup erken uyanmaya dikkat etmelisiniz.

Kan Değerlerinize Baktırın

Eğer tüm bunlara rağmen saçlarınız uzamıyorsa, vitamin ya da mineral eksikliğiniz olabilir. Bu konuda bir hekime danışabilirsiniz. Özellikle demir eksikliğinde saçlar kırılganlaşır, daha sık dökülür ve yavaş uzar. Bu durum tedavi edildiğinde saçlarınız hızla uzayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.