Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Dekorasyon oldukça geniş bir alanı kapsar ve hemen her yaşam alanında kullanılan teknikler ile birbirinden güzel alanlar oluşturmak mümkün olur. Dekorasyon için tercih edilecek alanda birçok farklı ürün tercih edilebilir. Hem iç mekân hem de dış mekân için tercih edilen dekorasyon ürünleri ile oldukça sevilen ortamlar oluşturulabilir. Geçmişten günümüze dekorasyon için kullanılan yegâne ürünler cam ürünler olarak bilinirken bunun yanı sıra günlük hayat için uygun olabilecek çok daha basit dekoratif öğeler elde etmek de mümkündür. Ahşap kullanılarak yapılan bu ürünler hem kullanışlı olur hem de ortama sıcak bir hava katmaya yardımcı olur.

Paletten İç Dekorasyon Fikirleri

Paletler iç dekorasyon için son derece uygun olan malzemelerdir. Uygun kullanım sonucunda palet kullanarak son derece uzun ömürlü dekoratif ev eşyalarına sahip olmak mümkündür. Hem evi güzel bir görünüme kavuşturmak hem de kaliteli eşyalara sahip olabilmek için palet yardımı ile sandalye ve koltuklar yapılabilir. Paletin parçalarını yer değiştirerek bir minder desteği ile tek kişilik bir sandalye veya koltuk elde edilebilir. Dayanıklı olan bu eşyalar ekonomik olması nedeni ile de tercih nedenidir.

İç mekân için palet kullanılarak yapılabilecek bir diğer obje masa ve koltuktur. Hiç bozmadan paletlerin sadece alt kısımlarına tekerlek takılarak bir masa hazırlanabilir. Masanın üzerine palet ölçülerine uygun bir cam kesilerek son derece dekoratif bir görünüm kazandırılması mümkün olur. Tekerlek yardımı ile masanın istenilen yere götürülmesi ve kolay kullanılması sağlanabilir. Büyük ebatlı paletler kullanılarak yatak yapmak da mümkündür. Yatakların alt kısımlarında yer alan bazalar paletlerin birleştirilmesi ile de elde edilebilir. İsteğe göre alt kısımlarına yine teker sabitlenerek taşınabilir özellik kazanması da sağlanabilir.

Palet ile Yapılabilecek Dış Mekân Dekorasyonları

Paletler sadece iç değil aynı zamanda dış mekânlar için de son derece kullanışlı malzemelerdir. Dış mekân tasarımına meraklı olanlar paletler yardımı ile diledikleri eşyalara sahip olabilirler. Komple palet kullanarak bir bahçe masası ve sandalyesi elde edebilirler.  Bunun yanı sıra köşe masaları da oluşturabilirler. Sadece birkaç parça ahşap paletin bir araya getirilmesi ile oldukça kullanışlı köşe mobilyaları ve yemek masaları oluşturulabilir.

Paletler ile Değişik Dekorasyon Fikirleri

Farklı olmayı sevenler için palet kullanımı ile yapılabilecek yegâne dekorasyon fikirleri arasında portmantolar ve fotoğraf çerçeveleri gibi duvar aksesuarları yer alır. İster direk palet kullanılarak ister paletler farklı tonlarda boya ile renklendirilerek birbirinden farklı ebatlarda fotoğraf çerçeveleri elde edilebilir. Paletlerin yan yana eklenmesi ve birer adet askıların sabitlenmesi ile de kullanışlı portmantolar elde edilebilir.

Bahçe sevenler dış mekanlarında duvara hazırlayacakları ahşap çiçeklikler ile de ortama farklı ve sıcak bir hava kazandırabilir. Paletin bir katını kullanarak paletin alt kısımlarına saksı için sabitleyiciler yerleştirildikten sonra bu bölümlere saksı yerleştirilerek dekorasyon tamamlanabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.