Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Oval yüz tipi, yüz tipleri arasında en doğal ve en ideal olanıdır. Yüzün uzun olan kısmı geniş olan kısmından fazladır. Daha da detaylandırmak gerekirse alın ile çene arasındaki mesafe yanak kısmımızda bulunan iki elmacık kemiği arasındaki mesafeden daha fazladır. Bahsettiğimiz elmacık kemikleri bu yüz tipinde oldukça belirgindirler. Oval yüz şekline göre saç modelleri kadınlarda oldukça fazladır ve çoğu model şık durmaktadır. Oval bir yüze sahip ise bayanlar saç kesimi konusunda olduğu gibi saç ayırımı konusunda da oldukça şanslıdırlar.

Oval yüze göre istediğimiz kadar saç modeli sayabiliriz. Topuz, örgü model ve açık saç modeli bunların sadece birkaçıdır. Oval yüz tipine herhangi bir saç modelinin yakışmama durumu düşünülemez. Çünkü yüz orantılıdır ve her türlü yapılan saç modelini tereddütsüz kaldırabilir. Oval yüz şekline göre saç modelleri güzel bir makyaj ile de kombine edilirse şık bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Kısa bir saç modeli düşünüyorsanız biraz daha dikkatli olmalısınız. Bu görüntüyü elde edebilmek için kesimine güvendiğiniz bir kuaförden yardım almalısınız.

Oval Yüz Şekline Göre Makyaj

Kadınlar makyaj yaparken kusurlarını kapatmayı ve tüm güzelliklerini ön plana çıkarmayı hedeflemektedirler. Oval yüz, ideal yüz modeli olarak benimsendiği için düzeltme gerektirmeyen tek yüz modelidir. Oval yüzlü bir bayan kontür yaparken sadece aydınlatması yeterlidir. Çenesini, alnını ve göz altlarını aydınlatması kontür için yeterli olacaktır.

Oval yüz tipinde olan bir kadın makyaj yaparken dikkat etmesi gereken en önemli husus köşeli çizgilerden kaçınmalıdır. Çizgileri yapabildiği kadarıyla yuvarlak yapmalıdır. Elmacık kemiğinize dairesel şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bu makyajı güzel saç modeli ve aksesuarlarla da desteklerseniz güzel gözükeceksinizdir.

Oval Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri

Oval yüzlü gelin adayları diğer gelin adaylarına göre daha şanslıdır ve yüz şekillerinden dolayı daha fazla saç modeli alternatifleri vardır. Her türlü modelin yakıştığı bir yüz tipi olan oval yüzlü kadınlar gelin adayı iseler saç yapımı, makyaj ve gelin başı aksesuarları gibi işleri daha da kolay olmaktadır.

Oval yüzlü gelin adayları, gelin yakalarına göre istediği saç modelini seçebilirler. Prenses örgü ve bombeli at kuyruğu gibi saç modelleri bunlara örnek verilebilir. Kısacası; oval yüz şekline göre saç modelleri, diğer yüz modellerine göre daha fazla saç modelini kapsamaktadır ve her türlü aksesuar, makyaj ile de desteklenebilir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.