Okul İçin Kolay Saç Modelleri

Okul döneminde en zor olaylardan birisi de sabah kalktıktan sonra kolay bir şekilde hazırlanıp okula yetişmek. Bunu yaparken aynı zamanda özenli gözükmekte cabası. Eğer siz de sabahları okula giderken hem derli toplu gözüküp hem de şıklığından ödün vermek istemeyen bir arkadaşımızsan aşağıda bulunan önerilere göz atmak isteyebilirsin.

Bu konuda saç modeli seçerken pratik olmasına ve tabi ki de diğer öğrenciler tarafından güzel görünmesine özen göstermeli ve öncelik vermelisin. İlk dersi sırf saçını yapmaktan dolayı kaçırıyorsan artık bu duruma elveda de! Kolay saç modelleri ve pratik yapılışlarını öğrenmek için aşağıya hemen kahveni kap ve göz at!

Çift Örgü

Okul için çok önemli olan pratik saç modellerinin seçilmesinde büyük rol oynayan bu model, örgü deyince akla gelen en kolay çeşit. Saçlarını sağ ve sol tarafa kolayca ortadan ikiye eşit bir şekilde ayırdıktan sonra yapman gereken iki tutam olacak şekilde ayarlamak. Ardından tutamları da ikişer tutama daha ayır. Ayırdığın tutamları birbirlerinin üstüne gelecek şekilde ör ve lastik toka ile sabitleyerek saniyeler içerisinde şık bir görünüme sahip ol! İşte bu kadar!

Hızlı Topuz

Sabahları hızına hız katacak olan bu saç modeli ise bizce ideal saç modelleri arasında başı çekip aynı anda sizleri en şık görünüme kavuşturacak cinsten.

Yapman gereken ise saçlarını en tepede toplayarak ilk olarak lastik tokayla sabitlemek. Ardından topuz şekli vermek adına burulmuş halde lastik tokanın etrafında dolandır ve tel toka yardımıyla tuttur. Saçların kolay şekil alıp topuzun elektriklenmemesi için piyasada bulunan şekillendirici kremleri kullanabilirsin!

Örgülü Atkuyruğu

Örgüleri atkuyruğu modeli ile birleştirince gerçekten şık görünüme ve gün boyu seni rahatsız etmeyecek bir görünüme kavuşuveriyor. Yapması ise çok kolay! Saçlarını topladıktan sonra klasik, üçlü örgü örme tekniği ile ör ve lastik tokayla saçının dibinden sabitle! Yine aynı şekilde elektriklenmelerden kurtulmak istiyor ve daha hacimli bir görünüme kavuşmak istiyorsan, çarşılarda ve çeşitli güzellik merkezlerinde bulabileceğin dokulandırıcı builder spreyler ile bu görünüme hacim kazandırabilirsin!

Erkeklere Öneriler

Okula gideceğiniz zaman her gün saçlarınızı yıkadığınızı bilmekteyiz. Bu açıdan kolaylık sağlaması açısından bir fön ile bile güzel bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Yapacağınız rampa saç modeli sayesinde gözleri üstünüze çekebilirken saçlarınız uzun ise arkadan yapacağınız bir toka ile tutturma işlemi sonrası güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz! Kullanacağınız saç kremi ile saçlarınıza daha hacimli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saç kremleri saç bakımı için oldukça gerekli bir ürün olmakla beraber saç derinizin sağlığını korumada büyük rol oynamaktadır. Oluşabilecek kepeklenmeleri ve diğer yağlanma sorunlarını engellediği gibi saçlarınızın daha geç kirlenmesini de sağlamaktadır. Banyodan çıktıktan sonra ya da duştan sonra saçlarınızı bir güzel kuruttuktan sonra uygulayacağınız wax işlemleri saçlarınızın rüzgârda bozulmasını engeller. Ayrıca renkli wax çeşitleri ile saçlarınıza daha modern ve kendinize uygun tarzda görünümler kazandırmanız sizin elinizde. Yalnız bu tarz ürünlerin saçlarınıza fazla kullanımlarında zarar vereceğini unutmamalı olabildiğince az kullanarak hem saç hem de saç derinizin sağlığını korumalısınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.