Ofis Stiliniz İçin En Şık 5 Kombin Önerisi

Ofis stilini belli kalıplar içerisine sokan moda dünyasında aslında kendi tarzınızı yakalamanız giyim konusunda sizi kurtaran bir unsur olacaktır. Kendi stilinizi oluşturduğunuz zaman gardırobunuz her an her yere gidebilmek için hazır bir hale gelecektir. Bu durum her gün iş için farklı kombinler oluşturmaya çalışmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Kendi stilinizi oluşturduğunuz zaman giyim konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Giydiğiniz her şeyin size yakışacağını bilirsiniz. Bir çizgi yakalamak olan bu stil oluşturma hadisesi iş hayatınızı da kurtaracaktır. Şık görünmek için ceketlere bürünmek, kumaş pantolonların içerisine girmek zorunda kalmayacaksınız. Stiliniz sadece iş ortamınızdaki giyiminizi düzene sokmakla kalmayacak, gidebileceğiniz her yerde şık görünmenize neden olacaktır.

Ofis Stili

Moda dünyasının içerisinde ofis stili diye de adlandırabileceğimiz iş hayatı için uygun kıyafetler denebilecek bir kategori mevcuttur. Bu kategori genel hatlarıyla ceketlerden, gömleklerden ve kumaş pantolonlardan oluşmaktadır. Bu erkekler içinde, kadınlar içinde aynı şekilde ilerleyen bir mekanizma halini almıştır. Lakin modanın sürekli gelişip büyümesi ofis stilinin keskin sınırlarını da gevşetmeye başlamıştır.

İş hayatındaki stilinizi kurtaracak en önemli parçalar aslında klasikleşmiş diyebileceğimiz parçalardır. Yukarıda bahsini açtığımız ceket-gömlek modası, işe geç kaldığınız anlarda veya giyiminize özen göstermekten bıktığınız günlerde kurtarıcınız olacaktır. Bu tarz kombinlemeler genelde siyah, beyaz gibi yine klasikleşmiş renkler ile bütünleşirler. Eğer size çok klasik bir görüntü olarak gözükecekse modanın gündeminde olan canlı renkleri aksesuarlarınızda kullanarak kombininizi sınırların dışına taşıyabilirsiniz.

Yenilenen Ofis Modası

Kadınların ofis kombinlerinde gömlek ile kullandıkları parça genelde kalem etek oluyor. Kumaş pantolon ile gömlek kombinlenmesi durumu çok yaygın olmasa da kullanım gösteren bir yaygındır. Moda dünyası bunları bir kenara bırakıp yeni bir kapıyı açıyor. Ayrı ayrı parçaların sürekli kombinler oluşturmakta denenmelerine son verilip ceket modasını tek bir parçaya indiriyorlar: Ceket elbiseler. Bu elbiseler tek parça ürün olmaları sebebiyle kombine edilmesi oldukça rahat parçalar oldukları gibi klasik tarzı da yansıtıyorlar. Ne kadar klasik tarzdan esinlenerek yapılsalar ve üzerlerinde bu havayı barındırsalar da aslında ofis stilinin sınırlarını aşan modeller olarak karşımızda duruyorlar.

Tarzınızı Konuşturun

Ceket, pantolon ve gömlek üçlüsü içerisinde dönen ofis şıklığı elbiselerle alanını genişleterek size yapacak tek bir şey düşüyor. Kendinize en uygun tarzı oluşturmak! Klasikleşen renklerden örülü bir tarz oluşturabileceğiniz gibi trend olan renkleri de ofisin içerisine dahil edip şıklığı zirveye taşıyabilirsiniz. Kullanacağınız parçaları renk açısından bir uyum yakalayacak şekilde kombine etmeniz çok önemlidir. Sadece renklerle bir uyum yakalamak da bazen yetersiz kalabilir. Ofis şıklığının en çok kullanılan aksesuarlarından biri olan saatlerden başlayarak pek çok aksesuarı da kombininize uydurabilirsiniz. Size yakışan, fikirlerinizle örtüşen her tasarımı ofis şıklığına taşıyabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.