MODAYA HÂKİM OLUN, MODANIN ESİRİ OLMAYIN

Her sezon bir sürü yeni kıyafet vitrinlerde yerini alıyor. Bir şeyin moda olmaya başlaması ile herkes bir anda o tarafa yöneliyor ve kendi vücut tipine aldırmaksızın yanlış kıyafetler giyilebiliyor. Bunun önüne geçmek için her yeni bir şey moda olarak ortaya sürüldüğünde bu yeni parçayı nasıl kullanabileceğinizi hesaplamalı ve eğer olmuyorsa o parçayı kombininize eklemekten kaçınmalısınız.

Aksi takdirde modayı yakından takip eden biri değil modanın esiri olan biri haline gelirsiniz ve bu da daha sonra dönüp baktığınızda hiç istemediğiniz görüntülerle karşılaşmanıza sebep olabilir. Modanın coşkusuna kapılıp bir anda hiç düşünmeden rengârenk boyadığımız saçlarımız gibi yanlış kıyafet seçimlerimiz de daha sonra pişmanlığa sebep verebilir. Vücut kusurlarınızın bulunması modayı yakından takip edemeyeceğiniz ve modaya uyum sağlayamayacağınız anlamına gelmemektedir.

Tek yapmanız gereken modayı takip ederken kendinize uygun parçaları tercih etmeniz ve bu parçaları doğru şekilde kombin yapmanızdır. Basenleri olan bir bayan dar kesim pantolonlar giyemez belki ama aynı desene sahip ve kusur örtebilen bir kesim ile yine de modayı takip etmeye devam edebilir. Ya da vücut hatları çok keskin olmayan bir bayan yine modaya uyum sağlayarak uzun elbiseler giyebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur seçtiğiniz kıyafetlerin kesimlerinin vücut tipinize uygun olması ve sizin kusurlarınızı büyük ölçüde örtmesidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.