Midi Boy Kloş Elbise

Midi boy elbiseler hemen diz altında biten veya ayak bileklerine doğru inen elbiselerdir. Son dönemlerde oldukça fazla ilgi gören midi boy elbiseler pek çok kadının dolabında yer almayı başarmıştır. Zamansız bir moda kavramının göstergesi olan midi boy elbiseler yaz kış kullanılabilen ve mevsimlere göre farklı tasarlanan modellerdendir. Özellikle midi boy kloş elbise modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almıştır. Çünkü her fizikten kadına ve her yaşta kadına çok yakışmaktadır. Beli ortaya çıkarak ve diğer tüm kusurları yok eden kloş midi elbiseler her konsept için kurtarıcı olmaktadır.

Midi boy kloş elbiselerde renk ve model seçeneğiniz oldukça fazladır. Hatta mevsimlere göre kadife, triko, şifon, vs gibi kumaş seçenekleriniz de bulunmaktadır. Seçilen kumaşın özelliği bu modeli kullanacak olan kadının bedenine göre değişmektedir. Özellikle büyük beden kadınların kalın kumaş çeşidi seçmemesi ve kullanmaması gerekmektedir. Kumaş seçimin doğru yapılması ile bu model herkeste çok şık görünebilir.

Midi Boy Kloş Elbise Kombinleme

Midi kloş elbiselerin hanımlara sunmuş olduğu en güzel yönlerden biri de boyunuz ister 175 olsun isterse 150 hiç fark etmez mutlaka uygun bir model bulursunuz. Modacıların midi boy kloş elbise için söyledikleri sihirli elbise tabirini sonuna kadar hak eden bir tasarım…

Midi boy kloş elbiseleri kombinlerken;

  • Eğer şık bir davete katılacak iseniz sade düz bir midi kloş elbise altına şık bir stiletto ve ufak bir çanta ile kombininizi tamamlayabilirisiniz. Eğer tüm bakışlar üzerinizde olsun isterseniz biraz daha gösterişli midi elbisenizin altına yüksek topuklu bir ayakkabı ve yine ufak bir çanta tercih etmelisiniz.
  • Spor bir tarzınız var ise midi boy kloş elbisenizi konversler ile veya spor ayakkabılarınız ile tamamlayabilirisiniz.
  • Kış aylarında triko ve kadife tarzındaki midi elbiseler ise bot ve çizmeler en doğru seçim olacaktır.
  • Eğer çiçekli ve baskılı elbise seviyor iseniz kombinlerinizde ayakkabılarınızı ve çantalarınızı tek renk tutmalısınız.

Midilerde Dikkat Edilecek Hususlar

Eğer midi boy kloş elbise kullanmak istiyor iseniz küçük detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Evet, her boydan ve kilodan kadın bu elbiseleri kullanabilir ama küçük hileler ile… Boyu uzun hanımlar biraz daha diz altından ziyade bileklere doğru uzanan kloş elbiseleri tercih etmelidir. Ancak kısa boylu hanımlar ile çok daha uzun görünmek adına hemen dizin altında biten kloş midi elbiseleri tercih etmelidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.