Midi boy etek kimlere yakışır?

Kadınlar için etek boyları çok farklı kriter ve zevklere göre değişkenlik gösterirken bazı etek boyları bazı vücut tiplerine çok daha uygun olduğundan dolayı ideal giyim tarzları da oluşmuştur. Örneğin bir mini etek ve midi etek tercihine göre kişiler çok daha şık bir görünüm elde edebilir. Bunun için doğru tercihlerde bulunmak ve doğru kombinler ile etekleri giymek her zaman için kadınların çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Bu kapsamda özellikle midi boy etek kimlere yakışır?

Midi boy etek kimlere yakışır, kimler giymeli?

Midi boy etek ne uzun ne de kısa olduğundan dolayı ara model olarak çok daha riskli bir kıyafettir. Kısa ya da uzun boylu kişiler için çok farklı bir görünümü ortaya çıkaracak olan bu eteklerde aynı zamanda bacak tipinin de önemi oldukça fazladır.

Kısa boylu ve kalın bacaklı bir kişi için kuşkusuz bu tip etekler uzak durulması gereken kıyafetler arasında yer almaktadır. Midi boy etek için en ideal kişiler ise uzun boylu ve ince bacak yapısına sahip olan kadınlardır. Özellikle doğru bluz ve aksesuarlar ile kombin yapıldığında çok daha farklı ve tarz bir görünümün elde edildiği midi boy etekler, kadınların çok konuşulmasını da sağlayacak. Üstelik hareketli bir model ile sade bir tişört dahi güzel görünmeniz için yeterli olabilir.

Bu midi boy etek ile birlikte aynı zamanda stiletto tarzı ayakkabılar da kesinlikle es geçilmemeli. Öyle ki kıyafeti çok daha şık gösteren bu ayakkabı detayı ile görünüm açısından kusursuz bir hale gelebilirsiniz. Makyaj ve saç tipi de yine midi boy etek tercih edecek kişiler için doğru bir şekilde uygulanmalı. Bu aşamada da kadınların vücut ve yüz hatlarına göre bir seçim yapması yeterli olacaktır.

Midi boy etek ile nasıl kombin yapılır?

Midi boy etek kimlere yakışırın yanı sıra kombin de önemlidir. Özellikle eteğin kesimi ve hareketli olup olmadığına göre üstünüze giyeceğiniz kıyafeti belirleyebilirsiniz. Fakat bluz, gömlek, kazak ya da basit bir tişört kolaylıkla tercih edilebilir durumdadır. Bu açıdan çok fazla kısıtlayıcı olmadığı gibi bu etek modelleri kombin açısından da oldukça rahat ve kolay durumdadır. Genelde çan şeklindeki modeller çok daha tercih edildiği gibi bu modellerin üzerine büstiyer tarzı dar bir kıyafet tercih edebilirsiniz. Eğer dar kesim bir etek tercih ediyorsanız da yine üzerine sade bir bluz ile şıklık yakalayabilirsiniz. Bu konuda özellikle yapacağınız incelemeler ve farklı kombinler size önemli ipuçları sunacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.