Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Tesettür kıyafetlerin en önemli özellikleri, bedene oturmamaları ve son derece rahat olmalarıdır. Son zamanlarda tesettür kıyafetlerde de genç ve dinamik kesimleri görmek mümkündür. Elbiselerde belden oturan, kalın kemerli modeller yer alırken, tayyörlerde de spor çizgileri görmek mümkündür. Özellikle genç kesimin tercih ettiği, asimetrik etek kesimleri ile farklı desenlerde elbise modelleridir.

Elbiselerde marjinal renk ve tasarımlar, dinamik bir yaşam tarzını benimseyen hanımların tercihi olmaktadır. Bohem stildeki elbise ve pantolonları tesettür kategorisindeki kıyafetlerde de görmek mümkündür.

Eşarplar da giyilen takıma uygun renklerde seçilmek zorundadır. İnce fizikli ve uzun boylu hanımların kıyafet seçimlerinde daha özgür davrandıkları bilinen bir gerçektir. Kilolu ve orta boylu ya da daha kısa boylu hanımların da seçecekleri kıyafet özellikleri ile son derece şık görünmeleri mümkün olabilecektir. Bunun için kişinin fiziksel özelliklerine uygun olan, biraz bol kıyafetlere yönelmesi önerilir.

Kilolu Hanımlar İçin Kurtarıcı Olan Elbiseler

Kilolu olan hanımlar için kurtarıcı olan kıyafetler içerisinde elbiseler ilk sırada gelmektedir. Elbiseler içerisinde düz olan ya da minik desenli olanlar kilolu hanımlara yakışacak modellerdir. Uzun boylu olmayan hanımlar için belde kalın kemer kullanımı önerilmeyecektir.

Onun yerine belden aşağıya doğru evaze şekilde inen kıyafetler önerilecektir. İnce çizgili kıyafetler de elbiseyi giyen kişiyi oldukça ince gösterecektir. Desenlerde büyük olanların tercih edilmemesi önerilir. İri desenler giyen kişiyi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Eşarplarda da çok iri desenlerin kullanılması önerilmeyecektir.

Elbiseler, tesettür kategorisinde olan diğer kıyafetlere nazaran oldukça rahat ve hareket kabiliyeti sunan kıyafetlerdir. Bedene oturmayacak bollukta olmaları, giyen kişiye rahatlık sunacaktır. Eteklerin göz alıcı desenlerde, iri düğmeli, fırfırlı ve asimetrik kesimlere sahip olmaması kilolu hanımlar için son derece önemlidir.

Feracelerin ve Tuniklerin Rahatlığı

Feraceler dış giyimin ayrılmaz parçalarıdır. Uzun ve bol kesimleri ile kıyafeti tamamlayan adeta bir tunik görevi de gören kıyafetlerdir. Feracelerin günlük yaşamda kullanım alanı olduğu gibi özel gün ve gecelerde de kullanmak mümkündür. Feracelerin önden fermuarlı ve düğmeli olan modelleri bulunur. Kilolu hanımlar için önerilen modellerde geniş yakalar ve iri desenli tasarımlar ve işlemeler yer almayacaktır.

Minik işler ve takılacak broşlar, özel günlerde feraceleri son derece şık gösterecektir. Yaka ve kol manşetlerinde ufak işlemeler, simler oldukça zarif duracaktır. Tunikler de tesettür giyimlerin ayrılmaz bir diğer modelleridir. Tuniklerin uzun olması, bel ve basen bölgesini örtmesini sağlayacaktır.

Bu nedenle kilolu hanımların en çok tercih ettikleri tamamlayıcı kıyafetler içerisinde tunikler yer alacaktır. Tuniklerde iri cepler, püsküllü detaylar, şal yakaları, kilolu ve kısa boylu hanımların tercih etmesi önerilmeyecektir. Daha sade ve bol kesimlere sahip olan tunikler tavsiye edilir.

Her Bayana Yakışan Tesettür Modeller

Tesettür giyimde her fiziğe sahip olan hanımlar için yakışan model zenginliği bulunur. Dar pantolon üzerine giyilen tunikleri gençler tercih ederken, ince uzun fizikli hanımlar için önerilen uzun etekler, kısa boylu ve kilolu hanımlar önerilmez. Daha bol kesim ve aşırı uzun olmayan etek kesimleri öne çıkar. Etek üzerine giyilen şık ve uzun kesimlerde hırkalar, kilolu hanımların kurtarıcısı olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.