Kalem Etek Kombin Önerileri

Kalem etek modelleri, farklı renklerde üretilen ve farklı kullanım alanları bulunan bir giyim eşyasıdır. Dar ve düz bir kesimi olup bacakları saran bir etek modelidir. Vücudu sarmasından dolayı kıvrımların güzel bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Çoğunlukla kalem etekler dizin üzerinde veya dizin biraz altında bitmektedir. Bileğe kadar giden uzun kalem etekler de bulunmaktadır.

Farklı kullanım alanları bulmakla birlikte bu etek modelleri çoğunlukla ofis giysisi olarak sınıflandırılmaktadır. Farklı ve şık tasarımlarıyla bu etekler doğru kombin ile birlikte özel davetler ve organizasyonlarda da kullanılmaktadır. Ayrıca outfit görünüm yakalamak isteyenler için sokak modasında da tercih edilmektedir. Resmi ya da yarı resmi iş görüşmeleri ve yemeklerinde, kalem etek kullanmak tarzınızın altını çizmenizde size yardımcı olacaktır.

Kalem etek kullanarak şıklığı yakalamanın esas unsuru doğru kombin ve doğru aksesuar seçimi olmaktadır. Sade bir gömlek ve kalem etek tercih ederek yapılan kombinler, sadeliğin ve klasikliğin seçimi olurken daha ciddi ve sert ve etkileyici bir görünüm yakalamak mümkündür. Bu kombini doğru aksesuarlarla desteklemek de önemlidir.

Kalem Etek Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların tarzını yansıtan ve modern bir hava kazandıran kalem eteklerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu etekleri kombinlerken bu noktalara dikkat etmek, kolay ve çabasız şıklığın yakalanmasında önemli rol oynar. Bu etek modellerini, blazer ceket, bluz, tişört, kazak, gömlek gibi pek çok farklı parça ile kombin yapmak mümkündür.

Kadınsı bir görünüm kazandıran bu modellerde renklerin uyumu ve desenlerin kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Örneğin leopar desenli bir kalem etek tercihi yapılmışsa üst kısımda daha sade bir renk, mümkünse beyaz, kullanılmalıdır. Böylece rahat ve canlı bir görünüm yakalanmış olur. Tersi şekilde düz renk ya da deri kalem etek tercihinde, üst beden geometrik desenli gömleklerle tarz bir görüntü yakalanabilir.

Ofis Şıklığında Kalem Etekler

Kalem etek denilince akla gelen ilk şey ofis ve ofis çalışanları olmaktadır. Ofis şıklığı olarak hayatımıza giren kavram da bu açıdan önem kazanmaktadır. İşin esas noktası, kişinin kendi tarzıyla kıyafetleri o doğrultuda şekillendirip yorumlamasıdır. Bu şekilde kişi, mekan fark etmeksizin kendi stiliyle farkını ortaya koyabilmektedir.

Ofis ortamında en çok tercih edilen renkler arasında olan siyah, beyaz ve gri renkleri kalem eteklerle kombin edildiğinde sade ve şık bir görünüm oluşturmaktadır. Ancak bu klasik renkleri kullanırken kombine hareket katmak için ayakkabı ya da çantada sezonun trend olmuş renklerinden kullanmak güzel bir hile olacaktır. Detaylara dikkat etmek kombini daha şık yapacaktır. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.