İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır?

Giyimimize özen göstermek özellikle sosyal ortamlarda özgüveni artırır. Güzel giyinmek giydiğini yakıştırmakta bir nevi beceridir. Giyindiği her şeyi yakıştıran bir kişi kendi bedenini tanıyan, beden ölçülerine göre giyinmeyi bilen kişidir. Vücudumuza uygun giyinmek çok önemlidir. Mesela İspanyol paça pantolon kimlere yakışır, kimler skinny pantolon giymemelidir gibi bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde en güzel elbiseyi bile giyinsek güzel görünmeyecektir. Trend olan her şey giyilmelidir algısı yanlıştır. Moda insanın kendine yakışanı giyip kendi trendini belirlemesi demektir.

Günlük yaşamda, iş hayatında hatta bazen özel günlerde gardıropların vazgeçilmez parçası olan pantolonlar, özellikle bedeni tanıyarak alınması gereken giysilerin başında gelir. Bu sebeple pantolonlar çeşitli bedenlere uygun olarak farklı kesimlerde üretilir. Skinny, mom, boyfriend, İspanyol paça, klasik kumaş pantolon gibi bir çok çeşit pantolon modeli vardır.

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Çeşitli vücut tiplerine uygun yapılan pantolonların hangi vücut tipi için daha uygun olduğuna dikkat etmek gerekir. Örneğin kıvrımlı vücut hatlarına sahip biriyseniz skinny kotlar sizin için uygundur. Dar ve vücudu sıkıca saran yapısı sayesinde hatlarınızı ortaya çıkaracaktır. Üzerine salaş, uzun kesimde gömlek ve kazaklarla kombin ederek hem şık hem spor bir tarz elde edebilirsiniz. İnce belli basen problemi olmayan bir vücudunuz varsa mom diye bilinen pantolonları tercih edebilirsiniz.
Boyfriend tarzı pantolonlar rahat giyinmeyi ve spor tarz yaratmayı seven kişiler için idealdir. Peki çok sevilen hatta 70’lerde erkeklerin bile çokça tercih ettiği İspanyol paça pantolon kimlere yakışır? İspanyol paça yapısı itibariyle giyen kişiyi ince ve uzun gösterir. Boyunu dert eden uzun görünmek isteyenler için idealdir. Spor giyimde oldukça fazla tercih edilmesine karşın topuklu ayakkabı ve şık bir üstle kombin edildiğinde özel günlerde bile tercih edilebilir.

İspanyol Paça Modası Geri Döndü

70’lerin günümüzde yeniden canlanan trendi olan İspanyol paça pantolonlar, moda severlerin dolaplarında yerini aldı. 1960’ların sonuna doğru hippi akımının mensupları tarafından giyilmeye başlanan İspanyol paça pantolonlar 70’lerde bir akım haline gelerek tüm dünyaya yayıldı. Zaman geçtikçe herşeyde olduğu gibi popülerliğini yitirse de son zamanlarda geri döndü ve oldukça revaçta. Ancak İspanyol paça pantolon kimlere yakışır buna dikkat etmek gerekiyor. Trendi yakalamak isterken komik duruma düşmemek için bel ve basen bölgesinde fazlalığı olanlar ve aşırı kısa boylu kimselerin İspanyol paça pantolon giyinmekten kaçınması gerekiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.