Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Giyim meselesi aslında sadece geniş omuzlar için dert olan bir mesele değildir. Her vücut tipinin içerisine girdiğinde daha hoş duracağı kalıplar mevcuttur. Kalçalarınız geniş ise uzun bol etekler kullanmanız gibidir bu durum. Vücudunuzdaki kusurlardan kaçmak yerine onları benimseyip örtmenin veya daha hoş göstermenin yollarını bulmanız gerekiyor. Giyim konusunda kendinizi asla sıkıntıya sokmamalısınız. Gelişen moda dünyası artık her parçanın üretimini sağlıyor. Sizin vücut tipinize uygun parçalarda; sizin stilinizi yansıtacak, gözünüze hoş gelen desenler, renkler bulmanız imkansız değildir. Dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken tek şey vücudunuzdur. Vücudunuzu tanımanız demek, şık görünüme ulaşmanız demektir. Kusurlarınızı güzelleştirin.

Vücut Ölçülerinizi Dikkate Alın

Geniş omuzlara sahipseniz, bunun farkına varıp ölçüleriniz doğrusunda hareket etmelisiniz. Sadece beğendiğiniz parçaların kullanımını sağlamak, o parçaları ne kadar iyi kombinlerseniz kombinleyin yeterli olmayacaktır. Vücudunuzda sırıtan parçalardan uzak durmanız gerekiyor. Omuzlarınız genişse ve bunun farkındaysanız, bu unsuru çekici hale getirmek için ölçülerinize sadık kalın. Omuzlarınızın geniş olduğunu düşünüyorsanız dar giyinmekten kesinlikle uzak durmalısınız. Dar kıyafetler vücudunuzu tamamen sararlar. Üst bedeninizde kullanacağınız dar kıyafetler omuzlarınızı sararak iyice ön plana çıkartacaktır. Dar kesimlerden kaçınırken kendinizi bol kesime sahip dökümlü elbiselere ulaştırın. Bol kesime sahip elbiseler geniş omuzlu insanlar için mükemmel uyuma sahip parçalardır. Omuzlar geniş olduğunda daha dik bir görünüme sahiptirler, geniş yapısı gereği de bol döküme sahip kıyafeti taşımakta hiç zorluk çekmezler. Aksine kıyafeti taşırken olduğundan daha hoş bir görünüme kavuştururlar. Giysinin bol duruşundan kaynaklı olarak da omuzlarının kıyafet içerisinde kaybolur.

Kaçınmanız Gereken Unsurlar

Geniş omuz sahibi biriyseniz sadece dar giymekten kaçınmanız yeterli olmayacaktır. Askılı kıyafet kullanımı sağlarken kalın askı sahibi giysilerden uzak durmanız gerekiyor. Kalın askılar omzunuzu saklamaktan ziyade daha çok ön plana çıkartan unsurlardır. Yatay çizgiler vücudu daha iri gösteren unsurlardır ve genelde zayıf vücut hatlarına sahip kadınlar tarafından tercih edilirler. Omuzlarınız genişse yatay çizgili giysiler omuzlarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Çizgileri kullanmayı seviyorsanız, dikey çizgileri kullanın veya etek gibi alt giyim ürünlerinde çizgilere başvurun.

Yapmanız Gerekenler

Bluz tercihi esnasında yaka seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Dar olmamak kaydıyla bluz yakanız v yaka olursa, bu vücudunuza oldukça yakışacaktır. Omuzlarınıza zarafeti katacaktır. Balon gibi gözüken kol tercihlerinde de bulunabilirsiniz. Kolların bol kesime maruz bırakılması omuzlarınızı zarif gösterecektir. Omuzların dikkatini boyna takılan aksesuarla çekebilirsiniz. Uzun ve gösterişli kolyeler gönümüze şıklık katarken ilgiyi üzerlerinde toplayıp omuzlarınızı geri plana atacaklardır. Ceket seçimi esnasında vatkalı ceketlerden kendinizi uzak tutarken kısa model ceketlerle buluşabilirsiniz. Uzun ceketler geniş omuzlar için pek uygun parçalar olmamakla birlikte kısa ceket modellerinin hemen hepsi sizi güçlü gösteren unsurlar olacaklardır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.