Eviniz İçin Birbirinden Farklı 5 Dekorasyon Akımı

Ev ve iş yerlerine yapılan dekorasyonlar, hayatın monotonluğunu değiştirmek ve yaşadığınız ortamlara estetik bir hava katmak adına önemlidir. Mobilya seçimi, güzel biblo ve vazoları çevreye yerleştirmek gibi düzenlemeler dışında birçok dekorasyon önerisi vardır. Eviniz için dekorasyon akımı; renk seçimi, mobilya tasarımları, avizeler ve ışıklandırmalara kadar birçok etkenden oluşmaktadır. Herkes gün geçtikçe yaşadığı yerde ufak yenilikler yapmak isteyebilir. Bu yenilikler için evinizin dekorasyonunu tamamen değiştirmenize gerek yoktur.

Yaşam alanlarına yapılacak değişimler, estetik ve sanatsal olmalı aynı zamanda çağdaş bir hava katmalıdır. Bunun için fazla bilgisi olmayan kişiler, dekorasyon konusunda profesyonelleşmiş kişilere başvurup dekorasyon önerilerine ulaşabilir. Son zamanlarda birbirinden farklı dekorasyon akımları ortaya çıkmıştır. Evinize estetik bir hava katacak bu akımlardan 5’i; Vintage akımı, etnik akım, Retro akımı, romantik dekorlu akım ve modernist akım olarak adlandırılır.

Modernist dekorasyon akımı, çağdaş dünyanın etkilerinden vazgeçemeyen insanlar için önemli bir yere sahiptir. Sofistike ve çağdaş dekorasyon türlerinden oluşan bu akım şık ve sade özellikleriyle dikkat çekiyor. Doğal güneş ışığının önemli olduğu bu akımda rahat mobilyalar ve doğal aksesuarlar kullanılıyor. Organik ve modern tasarımlarda orman, gökyüzü ve okyanus temaları dikkat çekiyor.

Eviniz İçin Vintage ve Etnik Dekorasyon Akımı Nedir?

Evlerine çağdaş ve sanatsal bir hava katmak isteyen kişiler için geliştirilen akımlardan olan Vintage akımı geleneksel dekorasyonu yeni dokunuşlar ile evinize getirmektedir. Bu akım, aile büyüklerinin evlerini veya antikacı, eskici gibi esnafları ziyaret ederek yapılabilir. Eviniz için dekorasyon akımı tercihlerinden biri olabilecek Etnik akım, insanlara sıcak gelecek ve duygusal renklerden oluşan bir dekorasyon türüdür. Romantik ve duygusal insanların tercih edebileceği bu akımda sıcak renkler kullanıp evinize bir köy havası katabilirsiniz.

Eviniz İçin Retro ve Romantik Dekorasyon Akımı Nedir?

Evlere yapılan dekorasyon şekilleri insanlar için büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Özellikle sıkıcılıktan uzak bir yaşam isteyen kişiler sık sık yeni dekorasyon akımlarına başvurmaktadır.  Yaşam alanında estetik ve modern bir dekorasyon isteyen kişiler için önemli olan bazı dekorasyon kuralları vardır. Dekorasyon konusunda mobilya tasarımları, ışık ve avizeler, dokular ve eşya desenleri önemli bir yere sahiptir.

Öne çıkan dekorasyon akımlarından olan Retro akımı ile 60’lı yıllara dönüş sağlanabilir. Rengârenk ve büyük şekillerden oluşan akım, pop art desenleri içinde barındırır. Evin bir köşesi Retro akımıyla dekore edilebilir. Eviniz için dekorasyon akımı seçimlerinden olan Romantik dekor; kelebek, melek, çiçek ve böcek gibi romantik imgelerden oluşmaktadır. Romantizm ve duygusallığı evinizde yansıtabileceğiniz akım ile ruhunuzun hissettiklerini dekorasyonda kullanabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.