Evdeki Kıyafetlerle Nasıl Kombin Yapılır?

Kıyafet seçimi günün her saatinde önem taşıyan bir durumdur. Hayat içerisinde iş hayatı olsun, özel hayat olsun, sosyal hayat olsun; her biri dikkate alındığında var olan kıyafetlerle 1 yılı tamamlamak mümkün değildir. Hatta hatta ay içerisinde bile giyilecek kıyafet seçilemez hale gelinir ve alışveriş kaçınılmaz olur. Diğer taraftan evdeki kıyafetler ile kombinler yaratmak ta mümkündür. Elde olan kıyafetlerle farklı farklı stiller yaratmak ya da denemekle aslında yepyeni bir görünüme kavuşulur.

Yaz Ve Kış Parçalarını Bir arada Kombinleme

Mevsim geçişleri alışverişlerin en çok olduğu dönemlerdir. Bu duruma ihtiyaç olmaksızın yazdan kalma parçalar kışa uyarlanarak harika kombinler yaratılabilir. Çizgili gömlekler, büyük beden tunikler her şekilde kullanıma hazır parçalardır. Ya da bir yazlık gömlekle yumuşacık hırkaların kombini bir başkadır ve trenddir.

Her kadının dolabında bir trençkot vardır. Her tarza uyum sağlayan bu parça kullanılacak bir şal aksesuarı ile bir tshirt ile, bol bir triko ile çok şık bir şekilde kombinlenir. Pratik anlamda bir kombinde genelde renk tercihleri tek renk üzerine yoğunlaşır. Yine her kadının dolabında siyah bir elbise, siyah bir ayakkabı ve siyah bir fular her zaman bulunur. Bu siyah şıklığı gümüş ışıltıları renklendirilerek yeni kombinasyonlar elde edilmiş olunur.

Şık ve Spor: Birbiri İle Kombin Yapılması

Evdeki kıyafetlerle kombin yapmada şık ve spor birbiri ile eşleştirilip bir kombin yaratılabilir. Mesela şık bir etek altı illaki stiletto ayakkabı demek değildir, bir sneaker spor ayakkabı ile fark yaratılır. Büyük beden bluzlar olarak tabir edilen oversize bluzlar her şeyle rahatlıkla kombin edilir ve aynadaki görüntü muhteşem olacaktır.

Aslında kıyafet kombini demekten önce önemli olan bir kişinin zevklerinin kıstasıdır. Zevkler orantısında şekillenmeler oluşur. Ve en önemlisi bir kişi vücudunu çok iyi bilmelidir. Nasıl giyinmesi gerektiği konusunda ve dolayısıyla kombin yapmada çok daha başarı sağlanacaktır.

Kıyafet Kombini ve Mekânın Önemi

Bir mekâna gitme durumu gündemdeyse ve yeni bir alışveriş imkânı yoksa evden parçalarla kombin yapmak mümkündür. Gidilecek mekân doğrultusunda sosyal hayat ya da özel bağlamda bir ayrıcalık yapılması yeterli olacaktır. Sosyal hayat içerisinde genelde tercih öncelik rahatlık sonrasında şıklık payıdır. Ama iş özel yani davetlere gelince bu pay bir tık daha yükselişe geçer.

Şık olmak demenin illaki marka kıyafetler alarak, fazla fazla paralar harcayarak olması şartı yoktur. Çok pahalı bir kıyafeti alıp ta bunu taşıyamamak, deyim yerindeyse iyi bir askı olamamak durumu vardır ki, bunun yerine ucuz parçalarla ya da evden oluşturulan parçalarla yapılan kombinlerle ortaya çıkan görüntü çok daha fark yaratacaktır.

Bir Kadın Dolabında Olmazsa Olmaz Parça Nedir?

Bir kadın gardırobunda siyah bir etek ya da siyah bir elbise mutlaka vardır ya da net olarak söylenmelidir ki mutlaka olmalıdır. Çünkü her zaman her yer için kurtarıcı bir parçadır. Böylelikle bir kombin oluşturma söz konusu olduğunda iş çok daha kolay olacaktır.

Mevcut kıyafetler mutlaka gözden geçirilmelidir, henüz üste geçirilmemiş kesinlikle bir parça ele geçecektir. Ve bu parça ile bugünün kombini ortaya çıkacaktır. Önemli olan bu kombini oluşturabilecek stili yakalama isteği ve başarısıdır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.