Etek Pantolon Üzerine Ne Giyilir? 

Etek pantolon kombinleri her tarza uygun yapılan kombinlerin başında gelir. Adeta kurtarıcı bir parça olan etek pantolonları kombinlemek çok kolay. İstenilen tüm özellikler etek pantolon ile sizlere sunulur. Hem rahat hem konforlu bir parça olmasının yanı sıra size şıklık katmaktan da geri durmayan bu ürün dolapların vazgeçilmezi olarak görülür. Akıllara takılan tek soru etekli pantolonun üzerine ne giyilmeli? Hangi parçalarla kombinlenmelidir? bu gibi sorulardır.

Etek Pantolon Üzerine Giyilebilecek Parçalar

Kombinler kullanabileceğiz parçaları kısaca maddelemek gerekirse şu şekilde belirtmek mümkündür.

  • Gömlek
  • Tunik
  • Bluz
  • Yelek
  • Mont
  • Halter yaka kesimli badiler

Yukarıda saymış olduğumuz maddelerden oluşan tüm parçalar etek pantolon ile kombinlenebilir, ortaya şık bir görünüm çıkarabilirsiniz.

Etek Pantolon Üzerine Kısa Badilerle Kombinlerinizde Basit Ama Şık Olun

İlk etapta kulağa basit ve sade gelen kısa badiler etek pantolon ile kombinlendiğinde daha tarz görünmenizi sağlayacaktır. Tarz görünmenin yanı sıra içinizdeki özgür kişiliği bu kombinle dışa vurmuş olacaksınız. Kısa badilerle kullanım aynı zamanda boyunuzun da uzun görünmesinde size yardımcı olur. Etek pantolon tek başına bir parça olarak bakıldığında gayet uzun görünür ve üzerine aynı oranda uzun bir parça tercih etmek boyunuzu yutabilir. Daha uzun görünmek istiyorsanız kısa parçalardan olan badilerle kullanabilirsiniz.

Etek Pantolon Kombinlerinde Renk Seçiminin Önemi

Kombinlerde yapılan parçaların tarz olması elbette çok önemlidir. Fakat burada asıl önemli olan püf nokta ise seçilen parçaların birbiriyle uyumu aynı zamanda bu uyumun renkler ile sağlanması konusudur. Kombininizde kullanmış olduğunuz parçalar ne kadar değerli ve gösterişli olsa da renk olarak uyum sağlanmadığı sürece bunun hiçbir albenisi olmayacaktır. Önerilen renk seçimi ise şu şekildedir.

Alt üst kombini oluşturan iki parçanın da ya aynı anda sade olması ya da birinin sade birinin hareketli parça olmasıdır. İki parçanın da hareketli ve çok renkli olması kombini tarz yapmak yerine öldürür. Parçaların güzelliğini kaybetmek yerine sade renklerle parçanın ön çıkmasını sağlayın. Örneğin seçtiğiniz etek pantolon çok hareketli hem desenleri bakımından hem de renk konusunda çok iddialı ise üst parçanız mutlaka sade olmalı ki etek pantolonunuzun çekiciliği daha artsın.

Diğer bir yandan etek pantolonunuz tek renk ise üstüne kombinleyeceğiniz parça da bir o kadar özel ve hareketli olmalı ki uyum sağlansın. Örneğin tül detaylı bir gömlekle ya da dantel kol detayları olan bir bluzla kombinleyebilirsiniz.

Sade Renk Etek Pantolonların Kombini Nasıl Olmalıdır?

Sadece rengin sade olması kombini oluştururken bakılacak unsurlar arasında yeterli değildir. Etek pantolonun aynı zamanda kumaşı da çok önemlidir. Örneğin kış ayları için tasarlanan etek pantolonunun kumaşı ile yaz aylarında üretilen etek pantolonların arasında incelik kalınlık ve kumaşların çeşitleri bakımından farklılıklar vardır.

Triko bir etek pantolonun üzerine kısa bir mont ile kombin yapabilirsiniz. Yaz aylarında veya sonbaharda ise sade renk tonlarında seçilen etek pantolonların üzerine renkli bluz veya gömleklerle harika kombinler yapabilirsiniz. Bu yüzden kombinlerinizde renk seçimlerine ayrıca özen göstermeyi unutmayınız. Hem sade hem de şık kombinler için dolabınızda mutlaka etek pantolonlara yer vermeyi eksik etmeyin.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.