Erkekler İçin Stil Sahibi Olmanın 10 Altın Kuralı

Stil sahibi olan erkekler günlük hayatta bazı noktalara dikkat ediyor. Bir erkek için güzel giyinmek son derece kolay. Temel parçaları nötr olan renklerle birleştirerek detaylara dikkat edildiğinde her gün şık görünmek mümkün olabiliyor. Erkeklerin tarz sahibi olmaları için vücut tiplerini tanımaları gerekiyor. Örneğin kısa paçalı bir pantolon kısa boylu erkeklerde hoş durmuyor. Ya da V yaka T-Shirt boyu uzun gösteriyor. Slim fit kesimler vücudun daha fit görünmesine yardımcı oluyor. Gardırobunuzda bulunmaması gereken ne kadar fazlalık varsa hepsinden kurtulma zamanı. Çünkü iyi giyinmek doğru kıyafetleri almakla mümkün olur. Stil sahibi olmak için genel 10 altın kural;

  1. Eski ve gereksiz kıyafetleri atmak,
  2. Rahat kıyafetler tercih etmek,
  3. Parlak yüzeyli kıyafetler seçmek,
  4. Doğru eşleştirmeler yapmak,
  5. Kaliteli kumaş seçmek,
  6. Ayakkabı seçimine özen göstermek,
  7. Gömlek yerine doğru tişörtler tercih etmek,
  8. Temiz giyinmek,
  9. Öz bakımı doğru yapmak,
  10. Saç ve sakal bakımını yapmak şeklinde özetlenebilir.

Erkekler İçin Tarz Olmak İçin Moda Önerileri

Sürekli gömlek giyerek kendinizi sıkmanıza gerek yok. Arada ceket içine tişört giyerek rahatlamak da mümkün. Ayakkabı seçimi yaparken parlak olanlar daha çok dikkat çeker. Parlak tercih oranı düşük olsa da koyu ceket ve pantolonun tamamlayıcısı olarak parlak bir ayakkabı bütün görüntüyü değiştirir. Modern bir çizgi yakalamak için eşleştirmelere özen gösterilmesi gerekir. Uyum oldukça önemlidir. Kemer ve ayakkabı tarzını doğru bir aksesuarla tamamlamak oldukça önemlidir. Çorap seçimi de önemlidir. Kıyafetlerin tüm parçalarının seçilmesinden sonra çorap seçimi önem kazanır. Kaliteli kumaşlara da yatırım yapmak gerekir. İyi dikilmiş olan takım elbise doğru kumaş seçimi ile başlar. Bilekli botlar alarak slim fit pantolonların altına çok iyi kombinasyon oluşturmak mümkün.

Stil Sahibi Olmadan Önce Temiz ve Bakımlı Olmak

Öz bakım kadın erkek bütün bireyler için oldukça önemlidir. Stil sahibi olacak bütün insanların öncesinde vücut temizliklerine dikkat etmeleri gerekir. Öncelikle erkeklerin el ve ayak bakımları önemlidir. El ve ayak tırnaklarının düzenli şekilde kesilmiş olması, temiz olması gerekir. Bu son derece önemlidir. Saç ve sakal tıraşlarının düzgün yapılması gerekir. Saçların enseden temiz şekilde model bir kesimle kesilmiş olması gerekirken sakalları kirli olacaksa dahi düzenli şekilde kesilmesi önemlidir. Parfüm etkili bir bakım ürünüdür. Erkeklerin kesinlikle temiz, bakımlı olmasının ön koşulları arasında parfüm yer alır. Kendi seçtikleri parfümleri uygun zamanlarda temiz kıyafetleri ile kullanmaları önerilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.