En Şık Bebek Battaniyesi Modelleri

Dünyaya gözlerini açar açmaz korumaya aldığımız bebeklerimizin giydiği bütün kıyafetleri dikkatle seçiyoruz. Ciltlerine zarar vermeyecek özel kumaşlarla hazırlanmış olan ürünler seçilirken doğmadan öncesinde hazırlıklara başlanıyor. Narin bedenlerine uygun yumuşak elbiseler, battaniye ve tulumlar seçiliyor. Son zamanların en şık modelleri ve çeşitleri arasında el ürünlerinin çeşitlenmesi ile birbirinden farklı modeller bebek battaniyelerinde ön plana çıkıyor. Eski dönemlerde anneanne ve babaannelerin sıkılıkla ördükleri ve modelledikleri ürünler yeni modaya yön veriyor desek yanlış olmaz. Bebek battaniyesi modellerine bakıldığında şişle, tığla ya da makine ile örülen pek çok modelin olduğunu görüyoruz. Farklı modelleri ile sunulan bebek battaniyeleri kız ve erkeklere özel değişik şekillerde satışa sunulmaktadır. El örgüsü modellerde kare motiflerin tek tek örülerek birleştirilmesi mümkün oluyor. Battaniyeyi gösterişli yapansa üzerindeki motifleri, kumaşı, rengi ve modeli oluyor. 

Bebek Battaniyesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyeleri seçilirken belirli hususlara dikkat edilmesi gerekir. El örgüsü battaniyeler hazır üretilmiş ve satılanlara göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Nesilden nesile kullanılanı bile bulunuyor. Renkler önemli olmasa dahi kızlar için genelde pembe ve yakın tonları tercih edilirken erkekler içinse mavi ve tonları rağbet görüyor. Bebekler için tercih edilecek battaniye seçimlerinde yazın ince ve kışın kalın battaniye seçimlerinin yapılması gerekiyor. Vücut ısıları ve sağlıkları düşünülerek seçimler yapılması gerekiyor. Sevilerek ve beğenilerek tercih yapılan modellere bakıldığında kundak battaniyesi sıklıkla tercih edilen modellerin başında yer almaktadır. Bebeği içine koyarak anne kucağı gibi saran bu modelle korumak mümkün oluyor. Farklı motifler battaniyelerin tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Kuzu, kuş motifli, kalpli, pelüş tarzdaki modeller sıklıkla tercih ediliyor. Çok sevilen bir diğer model popcorn battaniye modeli ve zigzag model olarak karşımıza çıkıyor. Farklı markaların en şık modelleri incelendiğinde bu tür seçeneklerle karşılaşılıyor.

Bebek Battaniyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeni doğan bebeklerin rahat etmeleri için hassas olan ciltlerine uygun ürünlerin tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Bebeğin büyürken en fazla ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer alan battaniye seçimi oldukça önemlidir. Bebeğin sağlıklı şekilde gelişmesi, bebek battaniyesi seçerken ürünün mevsime uygun olması, üretildiği kumaşın nitelikleri dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Yumuşak ve sağlıklı kumaşlarla üretilen çeşitli bebek battaniyeleri penye, pamuklu, polar ve organik kumaş çeşitleri ile kullanılmaktadır. Seçkin markaların bebeklerin hassas cildine uygun kullandıkları kumaşlarla hazırladıkları koleksiyonlarında çiçekli, renkli, sevimli hayvan motifleri ile süslenmiş güzel modelleri bulunuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.