En İyi Keanu Reeves Filmleri

Oyunculuğu ve yakışıklılığı ile herkesi kendisine hayran bırakan oyuncu Keanu Reeves, her geçen gün başarılı filmlere imza atmaya da devam ediyor. Yaşı ilerledikçe çok daha sağlam karakterle karşınıza çıkan oyuncunun birçok filmi çok eski dönemlerden bu yana hâlâ adından söz ettiriyor. En iyi Keanu Reeves filmleri ise yapılan anketler ve belirlenen IMDB puanları ile izlenme sayılarını arttırmaya devam ediyor. 90’larda çekilen filmleri dahi, günümüzün genç nesli tarafından tercih edilen filmler arasına yer alıyor.

Hem görüntü kalitesi açısından hem çalışılan partnerler açısından hem de oyuncunun tek başına dev kişilik bir kadro başarısına sahip olmasından ötürü birçok platformda da yayınlanmaya devam ediyor. En iyi filmleri arasında özellikle de The Matrix, Dangerous Liaisons ve John Wick: Chapter 2 yer alıyor. Her biri ayrı keyifli olan ve sinemayı iliklerinize kadar hissettiren filmlerdir.

The Matrix

En iyi Keanu Reeves filmleri listenin başında herkesin bildiği The Matrix filmi yer alıyor. Filmde geçen konu ise Thomas Anderson adında bir bilgisayar programcısının dünyasıdır. Dünyadaki gerçekliğiyle alakalı çalışmalar yürütür ve yanında yol alan partnerleri de filmdeki karakterleri ile oldukça dikkat çekerler.

Tüm sinema izleyicilerinin akıllarına kazınan ve 1999 yılından bu yana bıkılmadan izlenen filmler arasında yer alıyor. Filmde en çok dikkat çeken ve tüm dünyada ünlü hale gelen obje ise, karakterlerin takmış olduğu güneş gözlükleridir. Tanınmamak ve ajan olarak hayatlarına devam etmek isteyen bu karakterler, film boyunca gözlükleri takmaya devam ederler.

Dangerous Liaisons

1988 yılında yayına giren ve IMDB puanı 7.8 olan Dangerous Liaisons en iyi Keanu Reeves filmleri arasında yer alıyor. Filmde ele alınan konu zenginlik ve kendini beğenmişlikten oluşan aristokratların yaşamıdır. Bu aristokratların karşılaştığı bir sıkıntı mevcuttur. Ve birçok kişinin en şok hoşuna giden kısımsa budur.

Canları sıkılan aristokratlar bir kuma oynamaya karar verirler ve bu kumar aslında kendi hayatları üzerine iddiaya girdikleri bir kumar çeşididir. Oyunların konusu ise aldatmaan aşka, ihanetten güce kadar uzanır. Çeşitli oyunlar ve bitmek bilmeyen iddialar aristokratları çok farklı bir dünyaya sürükler. Keanu Reeves’in baş rolünü çektiği bu film, en iyi filmleri arasında olmayı her zaman hak ediyor.

John Wick: Chapter 2

En iyi filmlerden bir diğeri ise IMDB puanı 7.5 ile üst sıralarda yer alan John Wick filmidir. Özellikle de 2017 yılında gelen Chapter 2 bölümü, izleyiciyi tam anlamıyla ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Oyuncunun artık daha olgun bir fizikle ve daha olgun bir psikolojiyle seyirci karşısına çıktığı filmidir. Filmin konusu ise keyifle izleyeceğiniz katillerdir. Katillerin edindiği borçlar, işlediği cinayetler ve özellikle de borçlarını ödeyemeyince başlarına gelenlerdir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.