En İyi Fantastik Kitaplar

Kitap okumak faydaları saymakla bitmeyen bir aktivitedir. Hem boş zamanları değerlendirmek hem de birçok farklı amaç için okunan kitaplar, tıpkı geleceğe yapılan maddi yatırımlar gibidir. Kelime hazinesini genişletmek, diksiyonu daha iyi hale getirmek yabancı dil öğrenmede hız kazandırmak, soru çözümlerinde hız kazandırmak ve zihni dinlendirmek gibi birçok avantajı bulunur. Kitap dünyasında herkesin okumaktan büyük keyif aldığı özel türde kitaplar mutlaka vardır.

Özellikle de farklı dünyalardan haberdar olmak ve hayal gücünü olabildiğince genişletmek isteyenler için en iyi fantastik kitaplar mutlaka okunması gereken kitaplardır. Bilim kurgu sahneleri içeren, filmlere uyarlanması çok daha kolay ve keyifli olan fantastik kitaplar içerisinde en iyileri, birçok okur tarafından seçilen Yüzüklerin Efendisi, Zaman Çarkı ve Yerdeniz Serisi kitaplarıdır. Hem fantastik alanda en iyi kitaplar olarak kabul edilir hem de filmleri ile seyirciyi ekrana bağlar ve özellikle de tüm dünyada ün kazanmış olan kitaplardır.

Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings)

J.R.R Tolkien tarafından seri şeklinde yazılan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) en iyi fantastik kitaplar arasında yer alan oldukça orijinal bir seridir. Oxford Üniversitesi bünyesinde profesör olan J.J.R Tolkien tarafından yazılan bu kitap, dünyada ise en çok satılan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır. Tüm dünyada en çok okunan kitaplardan biri olan Yüzüklerin Efendisi aynı zamanda filmleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

Bilim kurgu hikâyenin çok mükemmel bir üslupla ve çok geniş bir hayal gücüyle anlatıldığı bu kitap, henüz başlangıcından itibaren okurları kendisine bağlamayı başarıyor. Hikâyede en çok dikkat çeken karakterler ile Pippin, Sam, Gamgee, Meriadox, Aragorn ve Gondor karakterleridir.

Zaman Çarkı

Orijinal ismi Wheel of Time olan ve Robert Jordan tarafından yazılan Zaman Çarkı kitabı en iyi fantastik kitaplar arasında yer almaya devam ediyor. Seri şeklinde yazılan ve okurların tüm seriyi bir nefeste okumayı tercih ettikleri kitaplardır.

Güç, kuvvet ve zaman algısını en yüksek seviyede anlatan bu kitaplar, bir köyde geçer. Köyde yeni doğmuş olan bir ejderin aranmasıyla başlayan hikâye, okurları bambaşka bir dünyaya sürükler. Betimleme ve üslubun muazzam şekilde kullanıldığı bu kitap aynı zamanda kaderin nasıl birden bire değişebileceğinin de en güzel örneğidir.

Yerdeniz Serisi

Orijinali The Earthsea Cycle olan ve Ursula Le Guin tarafından yazılan Yerdeniz Serisi, okurları çok başka rüyalar daldırıp çok başka yollar çıkarır. Dünyanın dört bir yanında dolaşabileceğiniz ve birçok Büyücülük Okulu ile karşılaşacağınız muhteşem bir bilim kurgu serisidir. Serinin içerisinde Atuan Mezarları, En Uzak Sahil, Tehanu ve Yerdeniz Büyücüsü yer alıyor. Üstelik bu kitaplar sadece fantastik içerikleriyle değil aynı zamanda kapak renkleri ve tasarımlarıyla da son derece okurların ilgisini çekiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.