Doğru Saç Rengini Nasıl Bulabilirim?

İnsanlar, doğal saç rengini değiştirmeden önce kendisine hangi saç renginin uygun olacağını bilmelidir. Saç rengi seçiminde, karakteriniz, kişisel ve fiziksel özelliğiniz ve aynı zamanda tercih ettiğiniz giyim tarzınız renk seçimi konusunda önemlidir. Doğru saç rengi bulma sürecinde çok fazla renk denemek saçlarınızın doğal yapısına zarar verecektir. Bu nedenle doğru saç rengi bulunması konusunda çeşitli püf noktaları vardır. Bunlardan en önemlisi ten rengidir. Soğuk ve sıcak ten renkleri saç rengi seçimi açısından önemli yeri sahiptir.

Sıcak ten rengine sahip olan kişiler; kumral, kızıl ve bakır tonlarda, soğuk ten rengi olan kişiler ise sarı, kahve ve siyah tonlarda saç rengi tercih etmelidir. Saç rengi seçiminde yaş faktörü de önemlidir. Açık ve parlak renkleri iddialı bir görünüm kazanmak isteyen kişiler seçmelidir. Koyu renkler ise kişilere olgun bir görünüm kazandırır. Kıyafet tarzları da saç rengi seçme konusunda önemlidir. Kişiler, saç rengini seçmeden önce hangi renk kıyafetleri tercih ettiğine bakmalıdır. Yoğun ve tempolu bir hayat yaşayan kişiler, saç bakımına fazla vakit ayıramayacağı için bakımı zor renklerden uzak durmalıdır.

Cilde Göre Saç Rengi Nasıl Bulunur?

Cilde göre saç rengi analizi yapılırken, sıcak ve soğuk renklerin uyumuna ve kişinin bronzlaşma durumuna bakılır. Eğer kişi güneşlenirken hemen kızarma yaşıyorsa sıcak ten rengine sahiptir. Eğer kişi, çok çabuk bronzlaşan bir teni varsa, soğuk bir ten rengine sahiptir. Ten renginden sonra önemli olan kriter göz rengidir. Doğru saç rengi seçiminde göz rengi ve yapısı önemlidir. Mavi ve koyu kahve tonlarında göze sahip olan insanlar soğuk, yeşil ve ela tonlarda göze sahip olan insanlar ise sıcak renkler seçmelidir.

Damar analizi de doğru saç rengi seçimi için önemlidir. Damar rengi tenin rengine göre değişik tonlar da olabilir. Yeşil damar rengi sıcak, mavi ve mor damar renkleri ise soğuktur. İki ton da bir arada olursa sıcak ve soğuk tonlar saç rengi seçiminde kullanılabilir.

Kış Aylarında Doğru Saç Rengi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte saç renkleri değişim yaşamaya başlamaktadır. Sonbahar ve kışa özgün renkler doğru saç rengi seçimi konusunda önemlidir. Kış aylarında havalar soğuk olduğu için hem kıyafetlere hem de iklime uyum sağlayacak rengin siyah olduğu söylenebilir. Siyah renk, kış ve sonbahar aylarına en çok yakışan renktir. Aynı zamanda içinde lacivert ve mavi tonları olan saç renkleri kış aylarında kullanılabilir. Kışın saç rengini değiştiren kişiler, saçların canlılığını ve estetiğini kaybetmemesi için saç bakımına özen göstermelidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.