Can Sıkıntısına İyi Gelenler

Her yaş grubunun belirli dönemlerde canı normalden çok daha fazla sıkılabilir. Bu durumda devreye derhal can sıkıntısına iyi gelenler giriyor. Can sıkıntınızı giderebilmek için yapılabilecek onlarca alternatif mevcuttur. Ancak yapılan birçok anket çalışmasına göre, can sıkıntısına en iyi gelen aktiviteler içerisinde kitap okumak, hobi işleriyle uğraşmak, müzik dinlemek, dans etmek, resim yapmak, kil heykel yapmak, mandala boyamak, minik el işleri yapmak, yazı ya da günlük yazmak, film izlemek, özellikle de sinemada izlemek isteyip fırsat bulamadığınız filmleri izlemek can sıkıntınız için birebirdir.

Bunun yanı sıra boş vakitlerinizde örgü yaparak, nikah şekeri hazırlayarak ve benzeri kazancı olan işlerle uğraşarak da can sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Can Sıkıntınızı Giderin

Can sıkıntısına iyi gelenler listesinin en başında her zaman müzik dinlemek ilk sıradadır. Yüz yıllardan beri müzik ruhun gıdasıdır ve canınız sıkıldığı zaman her an her yerde rahatlıkla bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Otobüste, evde, temizlik yaparken, kitap okurken ve daha birçok eylemi yaparken aynı zamanda müzik de dinleyebilirsiniz. Yalnız olduğunuzda yüksek sesle dinleyebilir ya da toplum içinde olduğunuzda kulaklık kullanarak dinleyebilirsiniz.

Ruhunuzu hem dinlendirmek hem eğlendirmek bunun sonucunda can sıkıntısını gidermek için de müzik dinleyebilirsiniz. O an yaptığınız diğer eyleme fon müziği olarak da tercih edebilirsiniz. Pop şarkılar açarak hem müziğin keyfini çıkarabilir hem de dans edebilirsiniz. Kendinizi müziğin ritmine bırakabilir ve dakikalarca eğlenerek can sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda gün içinde uygun olduğunuz vakitlerde, müziğinize eşlik eden egzersizler ve spor hareketleri de yaparak yağ yakımına da fırsat bulabilirsiniz.

Film İzlemek En İyi Aktivitedir

Müzik dinlemenin yanı sıra can sıkıntısına iyi gelenler içerisinde film izlemek de en üst sıralarda yerini alıyor. Özellikle de vizyona girdiği zaman gidemediğiniz ve bir türlü izlemeye fırsat bulamadığınız filmleri izlemek için en uygun vakit canınızın sıkıldığı vakitlerdir. Ödül almış olan ya da ödül almaya day gösterilen yerli ve yabancı filmleri, ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken filmleri ve IMBD puanı oldukça yüksek olan ya da eğitim içeren, kişisel gelişime katkı sunan filmleri listenize alabilir ve sırayla izleyebilirsiniz.

Ayrıca yabancı bir diziye başlayarak hem can sıkıntınızı giderebilir hem de yabancı dilinize dair konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Hobi İşleri Edinin

Tüm aktivitelere rağmen hala canınız sıkılmaya devam ediyorsa, sürekli yapabileceğiniz hobi işleri edinebilirsiniz. Hem boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz hem de son derece güzel ürünler ortaya çıkarabileceğiniz hobiler edinebilirsiniz. Atık maddeleri boyayarak, dikiş yaparak ya da daha farklı ve özgün tasarımlara yer vererek ortaya gelir elde edebileceğiniz ürünler dahi çıkarabilirsiniz. Böylece hem fiziksel can sıkıntısından hem de ruhsal can sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.