Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Soğuk kış günlerinde sık karşılaşılan burun tıkanıklığı çeşitli yollarla tedavi ediliyor. Burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusunun çok sayıda cevabı vardır. Burun tıkanıklığı sorunu olan kişiler öncelikle uzman bir kulak burun boğaz doktoruna başvurmalıdır. Doktor tarafından verilen tavsiyelere uyularak burun tıkanıklığı tedavisi yapılmış olur. Ancak doğal yöntemlerle de burun tıkanıklığı giderme seçenekleri vardır.

Bu detay yöntemler arasında ilk sırada papatya çiçeği yöntemi kuvvetli bir burun açma seçeneğidir. Kuru olan papatya çiçeği yüksek seviyede ısıtılmış suya eklenir. Daha sonra kafa bölgesi temiz bir havlu ile örtülerek papatya çiçeği buharı ağızdan nefes alınarak burundan verilir. Bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika ara ile 3 kere tekrar edilir. Haftada iki kere bu işlem düzenli olarak yapılır ve kısa bir süre sonra sinüslerin açıldığı gözlemlenir.

Burun Tıkanıklığına Son

Bütün bireylerde görülen ve uyku kalitesini de bozan bir durum olan burun tıkanıklığı ve burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusunun cevabı iyi bir kulak burun boğaz doktoru tarafından yapılan endoskopik muayenedir. Doktor tarafında tıkalı burun için burun açıcı spreyler hastaya tavsiye edilir. Kullanılan burun açıcı spreyler sayesinde burun tıkanıklığı önemli ölçüde rahatlama sağlar. Burun tıkanıklığına son vermek için okyanus suyu ya da tuzlu su karışımı da kullanılabilir. Okyanus ya da tuzlu su tıkalı olan burun içerisine bir enjektör yardımı ile iletilir.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bütün yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen burun tıkanıklığı ile ilgili burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusunun diğer bir cevabında buharlı su terapisidir. Kaynatılan sıcak hava teneffüs edildiğinde burun tıkanıklığı önemli ölçüde engellenir ve kişiler daha rahat nefes alır.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.