Beyaz Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Giyim kombinlerimiz yaşantımız içinde vazgeçilmez olan parçalarımızı oluşturur. Bu seçimde ise zevklerimiz ve stilimiz ön plana çıkar. Beyaz ayakkabı tercihi de çoğu kişinin zevkini yansıtan özel bir seçimdir. Özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmez olan bu objesi, güzel ve tarz bir duruş sağlamasıyla kurtarıcı parçalardır. Beyaz ayakkabı kullanımında bizleri en çok sıkıntıya sokan konuyu ise ayakkabıların kolaylıkla kirlenmesi oluşturur. Beyaz ayakkabıları temizlemek sanıldığı kadar da zor değildir. Ancak bunun için biraz süre gerekir.

Çamaşır Makinesinde

Beyaz ayakkabılarınızı en kolay temizleme şekli çamaşır makinesinde yıkama şeklidir. Bu işlem için ayakkabılarınızı tek olarak makineye atmanız ve 90 derecelik bir ısıyla yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak ayakkabılarınızın hassas bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorsanız 30 derecelik bir ısıyla da yıkamanız doğru bir seçim oluşturur. Makineye koyacağınız deterjan seçiminizde ise çamaşır suyu kullanmak en yanlış olan davranışı ifade eder. Çamaşır suyu beyaz ile bütünleştiğinde ortaya kremsi bir renk çıkartır. Bu bakımdan beyaz ayakkabılarınızın krem rengine dönüşmemesi için deterjan olarak çamaşır suyu kullanmamanız önerilir. Şampuan ve bulaşık deterjanları beyaz ayakkabılarınızı daha parlak bir görünüme sahip hale getirecektir.

Limonlu Karbonatlı Su

Beyaz ayakkabıları en kolay ve hızlı bir şekilde temizleme tekniklerinden biri de limonlu karbonatlı su hazırlamaktır. Bu karışım ayakkabılarınızın parlak ve daha ışıltılı bir görünüme sahip olmasını da sağlar. Karbonat ve limonlu karışımı ayakkabınızın bez ya da deri olması fark etmeksizin beyaz olan kısımlarına uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra ayakkabılarınızı ılık suyla silmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra beyaz ayakkabılarınızın pırıl pırıl parladığını ve bembeyaz olduğunu göreceksiniz.

Sirke İle Temizleme

Marketlerde satılan temizlik sirkeleri beyaz ayakkabılarınızı temizleme konusunda oldukça etkilidir. Sprey şeklinde ayakkabılarınızın yüzüne püskürterek temizleyebildiğiniz gibi silerek de ayakkabılarınızı temizlik sirkeleri ile bembeyaz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ancak ayakkabılarınızın etrafında daha önce oluşan ve kirlilik oluşturan lekeli kısımları önceden temizlemeniz şarttır. Sirkeyi ayakkabılarınıza uygulamadan önce farklı renkte bir kir izi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Aseton İle Temizleme

Aseton içeriğindeki kimyasallar sayesinde güzel bir leke çıkarıcıdır. Aynı zamanda beyaz rengini parlatan ve ışıltılı bir  görünüme kavuşturan materyalleri de içeri. Aseton kullanarak beyaz ayakkabılarınızı oldukça temiz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yeni alınmış bir beyaz ayakkabı görünümü sağlamak istiyorsanız Aseton ile ayakkabılarınızın her tarafını silmeniz gerekir. Pamuk ya da peçete yardımıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Beyaz Ayakkabı Temizleme Toniği

Beyaz ayakkabıları temizlemek ve yeni bir görünüme kavuşturmak için mağazalarda beyaz ayakkabı temizleme toniği satışa sunuluyor. Bu tonikleri kullanarak ayakkabılarınızı bembeyaz hale getirebilirsiniz. Hatta bu tonikler arasında kendi ayakkabınızın özelliklerine uygun olan seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

Beyaz Ayakkabı Boyası

Ayakkabılarınızı satın almış olduğunuz İlk günkü görüntüsüne sahip hale getirmek istiyorsanız beyaz ayakkabı boyası kullanabilirsiniz. Ayakkabınızın tonuna uygun olan beyaz rengi tercih ederek kolaylıkla boyama işlemini yapabilir, dilediğiniz zaman bu işlemi tekrar edebilirsiniz. Beyaz ayakkabı boyası kullanarak ayakkabınızın yıpranmasını da engelleyebilir her zaman yenilenmiş bir görünüme sahip olan ayakkabıyı kullanabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.