Belinizi İnce Gösterecek Giyim Önerileri

Spor ve diyet gibi yöntemlerle kilo vererek incelmeye, zarif bir görünüm elde etmeye çalışırız. Bu hususta en çok zorlanılan aşama bölgesel incelmedir. Genel kilo verişlerde problem yaşamazken bel, kalça, basen gibi bölgelerin incelmesi için oldukça yoğun bir çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Bu durum ise zarif duruşumuza ulaşmamızın süresini uzatmaktadır. Bu süreyi kısmak veya spor gibi konularla kendimizi yormamak için giyim konusunda birkaç hileye başvurarak da ince, zarif görünümü elde etmemiz mümkün hale geldi.

Zarif görünümün en temel noktası bel olarak bilinir. Belin ince görünümü, vücudunuzun ahengini daha rahat bir şekilde ortaya çıkartırken alt ve üst beden için tercih edilen kıyafetlerin de yakışmasını sağlamaktadır.  Eğer size hoş görünen inceliğe ulaşamadıysanız, birkaç hile ile bunu sağlayabilirsiniz.

Giyim Hileleri

Belinizi ince göstermek için seçtiğiniz parçalar kadar bu parçaların desenlerine de özen göstermeniz gerekmektedir. Desen kullanımı konusunda gerekli özeni göstermemek, sizi kaba bir görüntüye itebilir. Çizgili desenlerin kullanımı sağlanacaksa eğer yatay çizgilerden ziyade dikey çizgileri kullanmanız belinizi daha zarif gösterecektir. Dikey çizgilerin yardımıyla hem beliniz olduğundan daha ince gözükecek hem de siz daha şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Eski bir moda anlayışı gibi görülse de, belinizin zarafetine yardımcı olabilecek bir diğer husus ise peplum modasıdır. Bel hizasının dar kesim olması ve hemen belin altında fırfır eklenmesiyle sağlanan peplum, belinizin inceliğini ortaya koyar. Bel kıvrımlarınızı ortaya çıkartırken fazlalıkları örtmeyi başarır.

Yüksek bel pantolon ve etekler belin kurtarıcılarıdır. Belinizin ince bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız yüksek bel pantolon veya etek seçimi yapmanız gerekmektedir. Lakin üzerine kullanılan gömlek veya tişörtleri pantolon veya etek dışarısında bırakmamanız gerekmektedir. Belinizi örterseniz inceliği ortadan kaldırırsınız.

Kesime Özen Gösterin

Beli zarafete kavuşturan en önemli yöntemlerden biri de kesimlere özen göstermektir. Özellikle bel bölgenizi saran kesimlerin tercih edilmesi sizi inceliğe kavuşturacaktır. A kesim olarak adlandırılan belden oturup bollaşan kesimler, bel ile alt beden uyumsuzluğunu kırmak için tercih edilir. Belinizi saran kısım, bollaşarak alt bedeninizi gizlemektedir. Bu da belinizi olduğundan daha ince gösterir. Basenlerin gizlenmesi için de gerekli bir yöntemdir.

Kum saati gibi bir görünüme sahip elbiselerin tercihi de belinizin zarafetini ön plana çıkartır. Üst ve alt bedenlerinin bol kesime sahip olduğu elbiselerin bel kısmından darlaşıp belinizi sarması, dikkati bele çeker. Alt ve üst bedenlerdeki bolluk, belinizin ince görünmesine sebep olur.

Aksesuarlar İle İnce Görünün

Aksesuarlar her kombinin destekçisi olduğu gibi belinizi ince gösterirken de size destek olacaktır. Kıyafetlerinizi tercih ederken belden kemerli elbise veya ceket tercihi yapmalısınız. Kemerler ile beli zarafete kavuşturabilirsiniz. Belinizi sararken üst ve alt bedeni bollaştırdığı için inceliği ortaya çıkartacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.