Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bel ağrıları acıma, batma, yanma şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bel ağrıları ağır kaldırmadan, soğukta kalmaktan, dengesiz hareketler yapmaktan, egzersiz sırasında incitmeyen kaynaklanabilir. Kimi zaman kişiye bağlı sorunlardan oluşan bel ağrıları kimi zamanda kronik rahatsızlıktan meydana gelmektedir. 3 aydan uzun süren bu bel ağrıları kronik rahatsızlıklardan fıtık olarak adlandırılmaktadır. Bu hastalığın tedavisi ve çözümü doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Kişiye bağlı olan bel ağrılarında ise bel ağrısı nedenleri Çözümü ve sorunlarıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda yapılacak olan şeyler istirahat, sıcak havlu ile ağrıyan yere baskı uygulamak, masaj kremleri ile bölgeye masaj yapmak tedavi yöntemleri olarak kullanılabilir.

Bel Ağrısı Tedavi Yöntemleri

Vücudumuzda hassas olan belimiz, herhangi ağır bir eşyayı kaldırma sırasında kontrolsüz davranmaktan, soğukta ve cereyanda kalmaktan kaynaklanabilir. Kronik olmayan bel ağrılarını, ilaç kullanmadan geçirebilirsiniz. Bu durumda bel ağrısı nedenleri diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Evde yapacağınız sıcak su torbasına koyacağınız sıcak su ile ağrıyan yere baskı uygulayarak ağrıyı veya şişliği dağıtabilirsiniz. Bölgeye yapacağınız masaj ve istirahat ile bel ağrısını geçirebilirsiniz. Böylelikle ilaç kullanmadan tedavi edebilirsiniz.

Papatya ile Bel Ağrısını Geçirebilirsiniz 

Tedavi yöntemlerinden kullanılan bitkisel otlar sayesinde inorganik ilaçlar kullanmadan bel ağrınızı geçirebilirsiniz. Böylelikle bel ağrısı nedenleri diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Kurumuş bir avuç papatya yapraklarının üstüne hakiki zeytinyağı dökerek karanlık ve ışık almayan bir yerde 1 ay kadar muhafaza ederek dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle sürekli ağrıyan belinize bu karışım ile masaj yapıp üstünü bir örtü ile kapatarak ağrıyı almasını sağlayabilirsiniz. Bu karışım bitene kadar kullanabilirsiniz. Fakat karışım bitmeden önce mutlaka yenisini yapmalısınız. Çünkü karışımın dinlenmesi gerekiyor. Böylelikle ilaç kullanmadan bel ağrınızı tedavi edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.