Basura Ne İyi Gelir?

Basur diğer adıyla hemoroit günümüzde çok sık karşılaşılan bir sorun haline gelmektedir. Bu sorun eğer tedavi edilmezse ilerlediği takdirde büyük acı ve ağrılara neden olabilir. Sıkça karşılaşılan bir sorun olmasına rağmen aynı zamanda bazı alışkanlıklar sayesinde bu hastalık kolay bir şekilde hafifletebilir ve önlenebilir. Basur sorunun görüldüğü bölge birçok kişi için rahatsız edici olduğu için Hastane gibi yardımlar tercih çoğu zaman edilmez. Bu durumda kişilerin ilk yaptığı şey basur sorunu ve çözümleri hakkında araştırma yapmak oluyor.

Basur Sorununa Ne İyi Gelir?

Basur sıkıntısı bulunan kişiler şiddetli semptomlar görünebilir. Özellikle yaşanan kabızlık gibi durumlar basur için büyük sıkıntılara beden olabilir. Kabızlık durumuna karşı ise genellikle yoğurt ve lifli yiyecekler tüketilmelidir. İçeriğinde probiyotik bulunan besinler bu konuda destekçi olmaktadır. Bu besinlerin dışında basur sorunu ve çözümleri için en çok aranan şeyler meyveler oluyor.  Özellikle zengin posa yapısına sahip meyveler ilk sıralarda tercih ediliyor.  Elma, armut gibi meyveler ise posa zenginliği açısından en iyi örnekler hâline geliyor.

Basur Tedavi Yolları

Basur sorunu ve çözümleri konusunda basur sorunu yaşayan kişilerin mutlaka tedavi yollarını uygulaması gerekiyor. Basur tedavisinde ilk rolü ise kabızlığın ortadan kaldırılması oynuyor. Kabızlık ortadan kalktıktan sonra ise pomat tercih ediliyor. Ancak geçmeyen basur sorunlarında cerrahi müdahale şart hale gelmektedir.

Genellikle cerrahi işlemlerde lazer yöntemleri tercih edilse de bu alanda klasik cerrahi de çok sık uygulanan bir tedavi şekli haline gelmiştir. Klasik tedavi sonucu hasta bir süre gözetimde tutulmaktadır. Lazerli tedavi yöntemi ise yaklaşık 15,20 dakika süren bir işlem olup Nd yag uygulaması kullanılır.  Klasik cerrahi yöntemine karşı büyük bir pratikliğe sahiptir.  Fakat 3. Derece basur sorunu olan kişilerde uygulanır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.