Bahar Ayları İçin Şık Kombin Önerileri

Kış mevsiminin kasvetli ve soğuk havasından kurtulup, hafif esintilerin hüküm sürdüğü, güneşin sıcak yüzünü göstermeye başladığı ilkbahar ayını sevmeyen yoktur. Dğanın yeniden canlanıp, yeryüzünün farklı ve güzel bir havaya büründüğü bu mevsim, kışın yorgunluğunu ve yükünü hem fiziksel hem ruhsal üstümüzden attığımız bir dönemdir.

Kalın kabanlar, yünlü kıyafetler, botlar ve çizmeler yavaş yavaş gardıroplara kaldırılırken, yerini daha ince ve renkli kıyafetlere bırakır. Peki, neşe ve canlılık dolu ilkbahar mevsiminde en rahat ve şık bir şekilde nasıl kombine yapabiliriz?

Bu sene ilkbahar modasında en çok göze çarpan kombinlerden birisi blazer ceket-pantolon olmaktadır. Şıklığı ofis hayatında yaşamak isteyen bayanların tercihi olan bu takım, epey rağbet görmektedir. 

Düz renk ve ince bir hırka çiçek desenli bir gömleğin üzerinde çok şık duracaktır. Bu kombinin altına dizlerde giyilen düz renk mini etek farklı bir hava katarken, kot bir pantolon da günlük giyim için şık ve rahat olacaktır.

Sweetshirtler spor bir hava katarken beline takılan kalın bir kemerle daha farklı bir tarz olacaktır. Ayrıca bu sene moda olan kombinlerden biri de etekleri uçuş uçuş bele oturan bir etek üzerine giyilen yakalı bir gömlek olacaktır. Ya da bele oturan etek kısmı fırfırlı çiçekli elbiseler yine trendler arasındadır.

Deri pantolon sevenler, iş hayatında rahatlıkla kullanabilir. Bu sene ayakkabılarda da kedi topuk denilen kısa topuklu modeller ile her kombine rahatlıkla uyan spor ayakkabılar modadır. Doğallığı şıklıkla buluşturan diğer bir ayrıntı da çantalardır. El örgüsü hasır çantalar şıklık arayanlar için vazgeçilmez bir aksesuardır.

Bahar Ayı İçin Doğru Kombin Nasıl Olmalıdır?

Moda, aslında insanın kendine yakışandır. Öncelikle kişi kendi vücudunu tanımalı ve o tarza uygun modayı kendine göre uygulamalıdır. Sadece bahar ayı için değil, her mevsim doğru giyinmenin ve şıklığın yolu, kendi vücudunu tanımaktan geçer. Kısa boylu bir kadın şık bir elbisenin altına babet ayakkabı giyerse, boyu olduğundan daha kısa görünür. Ya da bacakları kalın bir başkası sırf moda diye mini etek giymemelidir. Bu kişileri şık yapmaz. Şıklık doğru giyim tarzını bulmaktan geçer.

Bu senenin modası çiçek desenlerini, kendince kusurlu bulduğu yerde kullanmamalı, daha sade ve koyu tonları tercih etmelidir. Kişi eğer basenle alakalı sıkıntı yaşıyorsa, renkli bir gömlek ve sade renkte boru paça bir pantolonla şıklığı yakalayabilir.

Düz babet yerine, içten topuklu ayakkabılar, boyuna çizgili bir pantolonla daha şık görünebilir. Beli ince gösteren ve bele oturan elbiseler, aşağı doğru tam değil yarım çan olarak gelmelidir. Bu kişileri olduğundan dah zayıf ve uzun gösterir.

Bahar Mevsiminin Renkleri Nelerdir?

Bahar mevsimi, renklerin mevsimidir. Özellikle rengarenk çiçek desenli blüzle, elbise ve etekler revaçtadır. Puantiyeli gömlek ve blüzler yine moda olurken, romantizmi yaşamak isteyenler için 60’lı yılların modası olan bele oturan alt kısmı volanlı beyaz, sarı, yeşil tüm bahar renklerindeki elbiseler göz doldurmaktadır.

Bej, turuncu, gümüş renkler modada yerini alırken, özellikle kombin yaparken bir rengin tonları rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca zıt rnkleri aynı kombinde kullanmak , bahar mevsiminin trendlerindendir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.