Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

Ayakkabının kalitesiz olmasından kaynaklı olarak ayakkabı vurması gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Pratik yöntemler ile ayakkabı vurmasını engellemek mümkün oluyor. Ayağımızda ayakkabı vuruyor ise bütün gün bunun ağrısını çekersiniz. Ayakkabıyı çıkarma gibi bir şansınız yoksa daha ileri düzeyde bir ağrı ortaya çıkabilir.

Ayakkabı vurması gibi bir problem ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka kaliteli ayakkabıları tercih etmek gerekiyor. Ya da çeşitli önlemler alarak bu durum en aza indirmek mümkün oluyor. Ayakkabılar genellikle ayağın arka kısmını vururlar. Bu alanda su toplama ve yara oluşması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Böyle bir durum ortaya çıkınca da iyileşme süresi çok uzun oluyor. Bu sebeple mutlaka önlem almak gerekiyor. Özellikle topuklu ayakkabı gibi ayakkabılar da çok fazla meydana geliyor. Bu sebeple de kadınlar bu konuda daha muzdarip oluyorlar. Kadınlar her zaman rahatlıktan yana değil şıklıktan yana oldukları için böyle problemler ile sık sık karşılaşabiliyorlar. Ayakkabı vurması problemi ile karşı karşıya kalan insanlar yaraların daha çabuk iyileşmesi için bazı doğal yöntemleri kullanıyorlar.

Ayakkabı Vurması Nasıl Önlenir?

Ayakkabı vurması ayakkabının kalitesi olmasından kaynaklı olduğu gibi ayak yapınızdan da kaynaklı olabilir. Hassas bir ayak yapısına sahipseniz buna uygun olarak ayakkabı tercihi yapmanız gerekiyor. Yeni alınan ayakkabılar da böyle bir durum çok sık yaşanıyor. Yeteri kadar genişlemesinden kaynaklı olarak ayak vurması gibi problemler ortaya çıkarabilirler.

Bir süre sonra gevşemeye başlar ve böyle bir problem ortadan kalkmış olur. Aynı zamanda sert yapıya sahip olan ayakkabılar satın alındığı zaman mutlaka kalın çorap ile giymek gerekir. Böylece ayak kuruması gibi problemler ile karşılaşmak mümkün olmaz. Ayakkabı numaranızdan daha küçük bir ayakkabı aldıysanız bir kalıba koyarak 2 gün kadar bu kalıpta bekletmek gerekiyor. Aynı zamanda tam ayakkabı numaranızı alsanız bile kalıplara bağlı olarak küçük olabiliyorlar.

Böyle bir durumda yaşandığı zaman mutlaka kalıba koymak gerekiyor. Ayakkabının sadece arka kısmı vuruyorsa buraya yara bandı yapıştırarak engellemek mümkün olabilir. Ayakkabının birden fazla yere vuruyor ise mutlaka bu ayakkabıyı değiştirmek gerekir. İleride çok daha büyük bir sıkıntı çıkarabilir.

Ayakkabı Vurmasına Çözüm Önerileri 

Ayakkabı vurması problemi yaşayan kişiler ayakkabının vurduğu yere aloe vera sürerek bu bölgenin daha iyi bir şekilde gelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda su topladı içi şişlik durumu ortaya çıkıyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için elma sirkesi en ideal doğal yöntemlerden biri olacaktır. Diğer bir yöntem ise pişik kremi oluyor.

Bebeklerin kullandığı pişik kremleri hücre yenileme özelliğine sahip olduğu için mutlaka yara olan yere kullanılması gerekiyor. Siyah çay ağrı kesici ve onarıcı etkiye sahip olduğu için bu bölgelere kullanılabilir. İnce bir tabaka halinde yara oluşan yere yumurta sürerek ayakkabı vurmasının sonucu ortaya çıkan yaraya gidermek mümkün olacaktır.

Diğer bir yöntem ise diş macunu yöntemi oluyor. Nane aroması bulunduğu için yarın iyileşmesine yardımcı olur ve ağrılarınızın geçmesini sağlar. Bu gibi problemler ile karşı karşıya kalmamak için ayakkabı vurmasına engelleyici çözüm önerileri bulmak gerekiyor. Hiçbir şekilde çözüm bulamadığınız ayakkabıları atmanız gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.