Ayakkabı Bağcığı Nasıl Bağlanır

Giyim aksesuarları arasında ayakkabıların yeri ayrıdır. Ayakkabıların görseli, giyim parçalarını tamamlayan ve özellik içeren detaylara sahiptir. Bunun yanı sıra ayakkabıları da hoş gösteren içerikler bulunur. Bu içeriklerden bir tanesi de ayakkabı bağcıklarıdır. Ayakkabı bağcıklarının farklı şekillerde bağlanması ayakkabıyı, giyim parçalarını ve kombini daha estetik hale getirecektir. Bunun yanı sıra farklı renk ayakkabı bağcıkları kullanmakta, çok daha hoş bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

Simetrik Olarak Bağlama

Ayakkabı bağlama seçeneklerinden biri olan simetrik olarak bağlama seçeneğinde spor ayakkabı kullanılmış olsa bile mini etekli bir kombini hoş gösterecektir. Simetrik olarak bağlama şekli spor ayakkabılarda bile kullanılabilen bir modeldir. Dilerseniz çiftli simetrik seçeneğini de tercih ederek hoş bir görsel oluşturabilirsiniz. Ayakkabı bağcıkları birbirlerine paralel ya da düz olarak ve aralardan geçirilerek bağlanılabilir.

Makrome Örgüsü Şeklinde Bağlama

Ayakkabılarınızın bağcıklarını daha uzun boylu olarak seçebilir ve makrome örgüsü teknikleriyle bağlayabilirsiniz. Makrome örgüsünde bulunan düğüm, zincir, çiçek ve farklı motifleri ayakkabı bağcığı olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz bağınızı ayakkabınıza takmadan önce makrome örgüsü örebilir, ardından ayakkabınızın bağcığı haline getirebilirsiniz. Böylelikle örgüyü daha kolay örmeniz ve ayakkabılarınıza takmanız mümkün olacaktır. Ayakkabı bağcığı yerine renkli makrome iplikleri kullanarak da ayakkabı bağcığı haline getirebilirsiniz. Orjinal bir ayakkabıya sahip olmanız için bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Saç Örgüsü Şeklinde Bağlama

Ayakkabı bağcıklarınızın ilgi çekmesini istiyorsanız bağcıklarınızı saç örgüsü şeklinde de bağlayabilirsiniz. Hatta daha uçuk bir model ortaya çıkarmak için her bağcığı önce saç örgüsü haline getirebilir, diğer bağcıkla birleştirerek yeniden bir saç örgüsü yapabilirsiniz. Hoş ve ilginç görünecek olan bu model, orijinal görselli bir ayakkabıya sahip olmanız için yeterli olur. Tarz bir duruş sağlayan bu ayakkabı bağcık tekniği, pantolon ve elbise altlarında kullanacağınız ayakkabılarınıza stil sahibi bir görseli ekler.

Boncuklu Ayakkabı Bağcığı Bağlama 

Ayakkabı bağcıklarınıza boncuk detayı ekleyerek çok farklı bir bağlama tekniği ortaya çıkarabilirsiniz. Boncuk taktığınız ayakkabı bağlarınızı klasik yöntemle bağladığınızda bile ortaya çok hoş bir görüntü çıkacaktır. Ayakkabı bağcıklarınızda boncuk detayı kullandığınızda ayakkabılarınızdaki tüm iplik deliklerinden bağcığınızı geçirmeniz doğru olacaktır. Yalnızca bağlama alanında bıraktığınız boncuklar çiçek bahçesi görünümü taşırken, bağlama deliklerine de boncuk koyarak çok daha özel bir görsel sağlayabilirsiniz.

Boncuk renklerini ayakkabılarınızın rengine zıt olan renklerden seçebilir, tezat ve uçuk bir görünüm meydana getirebilirsiniz. Boncuklu bağcıklarınızı dilerseniz ayakkabınız ve ayak bileğinize de bağlayabilirsiniz. Tasarım harikası bir görseli ortaya çıkaran ayakkabı bağlama şekilleri, ayakkabınızı da sanki farklı bir ayakkabı gibi göstermek için yeterli olur. Farklı tarza sahip olan birkaç bağcık tasarlayabilir ve aynı ayakkabıda bu bağcıkları kullanabilirsiniz. Giyim kombinlerinize bir renk ve detay eklemek için de ayakkabı bağcık ve bağlama şekillerini değiştirebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.