Ayak Bileği Halhal Dövmeleri

Halhal; İran ve Hindistan coğrafyasından tüm dünyaya yayılmıştır. Türkiye’de ise Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde halhal takmak oldukça yaygındır. Halhal sayesinde kadınların zarif ayak bileklerini ortaya çıkarması söz konusu olmaktadır. Halhal nasıl takılır diye düşünenlere kısa bir pantolon, şort, mini etek ve mini elbiseyle beraber kullanımlarının doğru olduğunu söylemek gerekir. Buna ek olarak, halhal takmak isteyenlerin aynı zamanda dövme yaptırmak istemesi de söz konusudur. Bu noktada, insanların aklında ayak bileği halhal dövmeleri nasıl olmalı sorusu bulunmaktadır.

En Güzel Halhal Dövmeleri Nelerdir?

Bilhassa yaz aylarında ayak bileklerinde dövmelere sıklıkla rastlanmaktadır. Ayak bileklerine halhal şeklinde geçici dövmeler yaptırmak; ayak bileklerinin estetik olmasını sağlamaktadır. Çiçekli geçici dövmeler; kadınlar tarafından en çok tercih edilen dövmedir. Bunun yanı sıra, krizantem dövmesi, çalı dövmesi, karahindiba dövmesi, papatya dövmesi, minik otlar dövmeleri ve baharat çiçekleri dövmeleri; sıklıkla tercih edilmektedir. Gelin hep birlikte, ayak bileği halhal dövmelerini inceleyelim!

Küçük Botanik Dövmeler

Bu dövmelerin ayak bileğine çok yakıştığını söylemek gerekir. 3-5 cm arasındaki çizgili dallardan, küçük çalı dallarından, minik otlardan ve yaprak motiflerinden meydana gelen dövmeler; estetik açıdan en iyisini vaat etmektedir. Küçük botanik dövmeler; doğada bulunan nane, maydanoz, karabiber, fesleğen, biberiye gibi bitki figürlerinin yansıtılması sayesinde meydana getirilmiştir. Minik çalılar ve ağaççıkların da bulunduğu küçük botanik dövmelerin ayak bileklerine çok yakışacağını söylemek gerekir.

Lavanta Dövmesi

Ayak bileği halhal dövmeleri denildiği zaman akla lavanta dövmesi gelmektedir. Bu tür dövmelerin ayak bileğinde çok şık durduğunu söylemek gerekir. İnce motiflerin ve birbirinden harika çiçeklerin yer aldığı bu tür dövmelere hayran kalmamak elde değildir. Geçici dövme yaptırmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır.

Büyük Gül Dövmesi

Gül motifli dövme; hem dünyada hem de Türkiye’de en çok tercih edilen dövme çeşitleri arasında bulunmaktadır. Geçici dövme yaptırmak isteyenlerin büyük gül dövmesine ayak bileklerinde yer verdiği bilinmektedir. Hem geometrik hem de old school dövmeler arasında gül dövmelerinin önemli bir yeri bulunmaktadır. Buna ek olarak, gül motifinin nasıl çizileceği; tamamen dövmecinin yeteneğine ve dövme yaptıracak kişinin isteğine göre şekillenmektedir. Bu noktada, sayısız gül motifli dövme arasından tercih yapmak mümkündür.

Küçük Gül Dövmesi

En az büyük gül dövmesi kadar tercih edilmektedir. Siyah veya kırmızı küçük gül dövmelerinin kadınların favorisi olduğunu söylemek mümkündür. Bileğin arka ve yan kısımlarında tercih edilen küçük gül dövmeleri; üç ile yedi cm arasında değişmektedir. Geçici bir dövme olduğunu söylemek gerekir.

Kaktüs Dövmesi

Ayak bileği halhal dövmeleri arasında farklı olmayı seçenler tarafından tercih edilmektedir. Arizona esintili motifleri sevenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır. Hoş bir görüntüye sahip olan bu dövmeler sayesinde her kadının kendi tarzını yansıtması söz konusu olmaktadır.

Lotus Dövmesi

Lotus çiçeği dövmesi; şık ve zarif olmasının yanı sıra anlamı bakımından da tercih edilmektedir. Saflığı, yüceliği, arınmayı ve bilgeliği temsil eden Lotus çiçeğine ayak bileğinde yer verenlerin oldukça şanslı olduğunu söylemek mümkündür.

Sonuç olarak, bu dövmeler arasından herkesin beğenisine göre tercih yapması söz konusu olmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.