Ankraj

Beton veya zeminde açılan deliklere sağlam ve kotodik gibi çeşitli etkilere karşı donanımlı halatların yerleştirilmesi ve bu halatların üzerlerine düşen basınç ve gerilimi betona veya zemine yayması olayıdır. Bundan dolayı da ankraj malzemesi sayesinde son derece etkili bir yapılaşmanın mümkün olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ankrajın Kullanılma Amaçları

Günümüz koşullarında ankrajın pek çok önemli kazanımı kullanıcılarına sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. İşte ankarjın başlıca kullanım amaçları:

  • Yükün geniş bir alana yayılmasını sağlamak ve sağlamlığı arttırmak
  • Maddeler arası bağları güçlendirmek
  • Yıkımı ve bozulmaları önlemek
  • Zeminin yükseltilmesini ya da alçaltılmasını sağlamak
  • Deprem ve dış etkilere karşı koruma sağlamak

Çimento teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil ankraj malzemeleri yapının sağlamlığı ve ömrü açısından önemli bir yere sahiptir. Yeni nesil çimento teknolojisine sahip Master Flow 960 TIX; Her sıcaklıkta uygulanabilir. Oldukça Ekonomiktir. Birden fazla sertifikaya ve İTÜ’den performans değerlerini gösteren test raporlarına sahiptir. Ankraj ve Master Flow 960TIX hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.master-builders-solutions.com/tr-tr/fonksiyonlar-ve-uygulamalar/kimyasal-ankraj İnternet adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.