Akşam Sporunuz İçin En Şık Taytlar

Spor aktiviteleri için tayt seçimi yaparken giyeceğiniz taytın sadece modeline değil yapısına da özen göstermelisiniz. Spor etkinlikleri için özel olarak üretilen taytlar kaslarınızı çevreler ve daha etkili bir çalışmaya imkan tanır. Spor esnasında terlemek doğal bir husustur ve spor taytları bu teri tutma özelliğine sahiptirler. Eğer yapacağınız spora göre bir tayt edinirseniz bu spor yaparken hareket etkinliğinizin de özgürlüğe kavuşmasını sağlar. Spor taytı kullanırken şık bir görünüm kazanmak da zor değildir.

Spor Çeşitleri

Spor taytları yapacağınız spora göre farklılık gösterir. Koşularınız için kullanacağınız spor taytlarının belden oturması önemlidir. Bu özellikleri sayesinde koşu esnasında daha özgürce ve rahat hareket edersiniz. Aldığınız taytın kumaşına da özen göstermelisiniz. Koşu esnasında taytın hava geçirmesi, vücut ısınızı dengede tutmak için gereklidir. Sentetik kumaşların tercihi burada önemli rol oynarken pamuklu kumaşlardan teri vücudunuza yapıştırdığı için uzak durmanız gerekir. Koşu taytlarının cep özellikleri ise, ekstra bir çanta ile kendinize yük edinmenizi engeller.

Pilates için önerilen spor taytları mümkün olduğunca sadedir. Minder veya pilates topu üzerinde hareket imkanını genişletmeniz için aksesuar sahibi taytlardan uzak durmanız gerekir. Fermuar detayı gibi metal özellikleri barındırmayan, mümkünse düz bir yapıya sahip tayt edinmeniz iyi olacaktır. Taytınıza desenler ile hareket katabilirsiniz. Taytınızın kaymaz bir yapıda olmasına da özen gösterin ki hareketler esnasında problem yaşamayın.

Bisiklet sürerken kullanacağınız taytın ise baskı uygulayan bölgelerde tampon görevi gören süngerlerle desteklenmesi bu aktivite için en rahat imkanı sunar. Genelde kalça ve basen bölgesine yapılan sünger desteği acısız bir spor deneyimi sunar.

Tayt Çeşitleri

Sporların çeşitliliğine göre tayt tasarımları da çeşitlilik göstermektedir. Sculpt tayt dans aktiviteleri için tasarlanmış, hareket özgürlüğünü nirvanaya taşıyan bir tasarımdır. Speed tayt üzerinizde yokmuş hissi yaratan hafif bir yapıda taytlardır ve genelde koşu gibi aktivitelere eşlik eder. Sağladığı hafiflik hissi sayesinde daha hızlı hareket etmenizi kolaylaştırır. Power tayt egzersiz hareketleri için tasarlanmıştır. 6 temel hareket konu alınarak üretilen tasarım egzersizleriniz sayesinde terinizi size hissettirmez, sürekli serin bir hava içerisinde olursunuz. Pro taytlar genelde ağırlık çalışmalarında kullanılır. Tıpkı koşu taytları gibi oldukça hafif taytlardır. Öyle ki şortla kullanıma dahi imkan sağlar.

Akşam Sporu

Akşam gün ortalarına göre daha serin vakitlerdir ve bu vakitlerde dışarıda yapılacak olan spor aktivitelerinde soğuk havadan korunmanız gerekir. Aktif bir hareket sistemi terlemeyi meydana getirir ve durduğunuz anda dışarıdan rüzgar teması ile buluşursanız sağlığınız kötü etkilenebilir. Bu yüzden akşam sporlarında vücudunuzu daha iyi saran, hava akımını orta düzeyde sağlayan, hafif kalın ama hareketlerinizin kısıtlanmasına izin vermeyen taytları tercih etmeniz iyi olacaktır. Taytlarınızı zevkinize göre kombine edebilirsiniz. Düz tasarımları sayesinde şık bir görünüm edinmekte zorlanmazsınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.