3 Yaş Eğitici Oyuncaklar 

Çocukların zihinsel gelişimi ve eğlenmek amacıyla oynadıkları  3 yaş eğitici oyuncaklar oldukça önemlidir. Eğlenirken aynı zamanda da dil ve konuşma becerilerini geliştirdiği oyuncaklar gelişim açısından oldukça önemlidir. 0-6 yaş aralığında ki çocuklar önce duyu organları ile dünyayı tanımaya başlarken daha sonra ise zihinsel becerileri dünyayı tanımaya devam eder. Böylelikle gelişimlerini tamamlayan bebekler, yeni bir gelişim evresini tamamlamaya hazırlanır.

Eğitici Oyuncakların Özellikleri 

Çocukların zihinsel gelişimi için oynadıkları öğretici ve 3 yaş eğitici oyuncaklar, oldukça önemlidir. Günlük hayatta çocukların eğlenceli zaman geçirmesinin yanında becerilerini de sağlamaktadır. Eğitici oyuncakların çocuklar üzerindeki etkileri, sosyal becerilerini geliştirir. Bilişsel beceri kazandırır. Konuşma ve dil becerilerini geliştirir. Motor becerilerini geliştirir. Hayal gücü kurma ve yetenek kazanma gücü kazandırır. Çocuklar kendilerini ifade etmeyi öğrenir. Kendi başına bir şey yapabilecekleri beceri kazanır. Bu sayede kendilerini olumlu yönde etkileyerek beceri kazanmış olurlar.

Eğitici Oyuncak Çeşitleri 

0-2 yaş gurubu bebek grubuna girmektedir ve daha çok dikkat çekici oyuncaklar ile oynamaktadırlar. 3-7 yaş arası ise çocuk grubunda yer alırken daha çok 3 yaş eğitici oyuncaklar ile oynamaktadırlar. Zeka bulmaca, konuşma becerisi oyunları, kitap, roman gibi ürünler  çocuklar için oldukça önemlidir. Sitemizde bulunan ürünleri https://markatoy.com/0-3-yas-egitici-oyuncaklar  sitesinden sipariş verip satın alabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.