2019 Yılının Dikkat Çeken Dekorasyon Fikirleri

Evimiz, kendimizi yansıttığımız, sığınağımız, korunağımız ve yaşam alanımızdır. Hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz evimizin dekorasynu da doğal olarak ruhumuzu yansıtmaktadır. Herkesin zevki, maddi olanakları ya da dekorasyona olan ilgisi farklı olabilir. Evin genişliği ya da darlığı da buna etki edebilir. Ancak doğru bilinenleri uygulayarak, evimiz daha yaşanmaya değer ve konforlu hale gelecektir.

Evi Tanıyarak Moda olan Dekorasyonu Uygulamak Gerekir

2019 yılında evlerimiz için uygulanan dekorasyon fikirlerine bir göz atmadan önce evi tanımamız gerekmektedir. Dar bir eve, sırf moda diye geniş koltuklar almak alanı oldukça daraltır ve fazla görünen eşya kişiye yaşam alanı bırakmaz.

Ya da geniş bir salona bu senenin modası minimalist  bir tarz uygulanırsa, heryer boş kalabilir. 

Yine karanlık bir salona sırf moda diye siyah bir duvar boyamak, odanın daha karanlık görünmesini sağlar. Ev ferahlık yerine kasvet verir. Bunun için öncelik, kişinin kendi evini tanıması ve moda dekorasyona bu şartlarda uymasından geçer.

2019 Yılı Dekorasyonunda Moda Olan Renkler 

Ev dekorasyonunda bazı renkler vardır ki, asla modası geçmez. İşte o renklerden biri beyaz’dır. Sağlığın, masumiyetin, temizliğin rengi olan beyaz 2019 yılında yine revaçta. Koltuk takımları, sandalyeler, halılar beymbeyaz görüntüsüyle kişiye huzur verir. Ev karanlık dahi olsa, beyaz mobilya ve dekoratif ürünlerle ev daha aydınlık bir hava kazanır.

Bir başka değişmeyen renk siyahtır. Beyaz ve siyahın tezatlığının yaşatıldığı evlerin şıklığına doyum olmaz. Ancak siyah, biraz daha düşünülerek kullanılması gereken bir renktir. Alanı dar ve ışığı az olan bir evde siyah daha koyulaştırıp, evi sıkıcı bir hale getirebilir. Tavsiyemiz bu şekilde eve sahip olanların beyaz mobilyalarada,  minder, kırlent ya da dekoratif ürünler gibi küçük objelerde siyahı tercih etmesidir.

Bu senenin bir diğer moda rengi bakır tonlarıdır. Özellikle sarkaçlarda ve mum, saksı gibi objelerde tercih edilen bu renk eve ayrı bir hava katar.

Grinin her tonu bu sene yine revaçtadır. Onun haricinde, zümrüt yeşili ve çivit mavisi 2019 yılında moda olan renklerdendir.

2019 Yılında Metalik Objeler ve Doğallık Tercih Edilmektedir.

Bu sene özellikle doğallık ve doğaya dönüş modadır. Yani, doğal görünümlü ahşap parkeler, geri dönüşüme uygun kasalardan yapılmış bahçe masaları ve tabureler, metalik renkli obje ve avizeler, bambu mutfak masası ve sandalyeler, mutfak için doğal görünümlü geometrik desende fayanslar, yatak odalarına maksimal desende duvar kağıtları ve salon köşelerine yerleştirilen ahşap saksılar içinde büyük boy çiçekler, 2019 senesinin en trendleri olarak seneye damgasını vurmuştur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.