2019 Sonbahar Kış Koleksiyonları

2019 sonbahar ve kış koleksiyonları moda haftasının sona ermesiyle tamamen belli oldu. Yapılan defineler sonucu değişmeyen şeylere extra olarak moda dünyasını sevindiren bir gelişme oldu. Sahte kürkler bu yılın modası olarak sahneye girdi. Bu başta moda dünyası olmak üzere tüm dünya için sevindirici bir haber oldu. Bunların yanı sıra defileler esnasında dikkat çeken ve asla eskimeyen trendler de bulundu. Neon, ekose, tüy gibi trendler bu yıl da kış koleksiyonu içerisine alındı. Defilelere damga vuran en önemli olay ise, Chanel’ın yakın zamanda aramızdan ayrılan Karl Lagerfeld için yaptığı ihtişamlı gösteri oldu.

Eskimeyen Unsurlar

Ekoseler, birkaç sezondur dolaplarımızda ve moda dünyasının gündeminde yer eden unsurlardır. Moda dünyası bu unsuru yaşatmaya devam ettiği gibi daha da vurgulamak istiyor. Artık ekosenin yoğun olduğu kıyafetler ile karşı karşıyayız. Uyum açısından sıkıntı yaşatmayan, rahat bir kullanım sunan bu modeller bu sene de bizimle birliktedirler. Ekose gibi püsküller de yaz kış dinlemeden hayatımızın içerisinde olan modellerdir. Bu kış püskülleri rafa kaldırmaktan vazgeçen moda dünyası, ekoseler gibi püskülleri de daha yoğun bir kullanım içerisinde bize sunuyor.

Yeniliklere Yelken Açın

Moda dünyası kendini tekrar düşmekten hep geri kalan bir olgudur. Bu yıl sadece eskileri yaşatmakla kalmayıp yenilikleri de unutmuyorlar. Yıla damgasını vuran en önemli husus sahte kürklerin modaya dahil edilmesi oldu. Bu unsur sadece güzellik algısının genişletilmesiyle sınırlı değildir. Sahte kürklerin moda dünyasına dahil edilmesi, modanın çevreye duyduğu saygıyı ifade etmesinin bir yoludur. Her alanda yapılan çevre için iyileştirici çalışmalara sessiz kalmayan moda dünyasın yapmış olduğu bu yenilik en büyük trendlerden biri olmaya aday olacaktır. Defileler esnasında bu moda anlayışının sergilenmesi bile oldukça ehemmiyet gösterilerek yapıldı. Artık daha bilinçli bir moda anlayışı içerisinde güzellik algısı geliştireceğimizin habercisi oldu.

Sahte kürklerin yanı sıra moda dünyasının yeni bir akımı olarak yamalar ön plana çıktı. Yamalar bundan yıllar önce, 70’lerin modası olarak sergilenmişti. Günümüz modası içine dahil edilen yamalar güçlü bir görünüm elde etmenin oldukça etkili bir yoludur. Lakin bu modayı kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Gücünüzü arttıracağı gibi sizi yerle bir edecek güce sahip, iki ucu keskin bıçak denebilir. Eğer kullanımını doğru bir şekilde sağlayamazsanız, görüntünüzü mahvedecektir.

Modayı Yansıtın

Sahip olduğunuz tarzı yansıtabileceğiniz her alana el atan 2019 sonbahar kış koleksiyonlarının içerisinde ilginç unsurlarda bulunmaktadır. Boyun fiyonklarından tutun pelerinlere uzanan bu serüven içerisinde kendi stilinizi oluşturmanıza imkan veren pek çok parça ile karşılaşacaksınız. İş kıyafetleri, parkalar, vatkalı geniş omuzlar, şişme montlar, çiçek demetleri, kovboy stili, layering akımı, 1960’lar, neon renkler, simler, koyun postları, eşarplar, hologramlar, damalar bu kış bizi bekliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.