2019 Örgülü Saç Modelleri

Kadınların sıklıkla kullandığı modeller arasında yer alan örgü, vazgeçilmez bir saç stili olarak karşımıza çıkmaktadır. Örgüler de kendi içlerinde farklı modellere ayrılmaktadır. Balık sırtı, ters balık sırtı, Hollanda örgüsü, kılçık örgü gibi modeller bunlardan bazılarıdır. Örgü saçları güzel gösterdiği gibi, faydalıdır da.

Örgüler saçı dışarının kötü etkilerinden korurken saçın daha uzun müddet temiz kalmasına olanak sağlar. Ayrıca saçların kolay kırılmasını engellerken sunduğu şık görünümle de iyi hissedilmesini sağlar. Masraf yapmadan ve uzun uzun uğraşmaya gerek olmadan yapılan en pratik modeller arasındadır.

Örgü saçlarda kullanılan farklı modeller sayesinde hemen hemen her zevke hitap eden bir stil bulunabilmektedir. En çok renkli saç örgüsü, yandan örgü, çiçekli örgü, topuz örgü ve balık sırtı örgü kullanılmakta olup bu modellerin yapılma şekline göre, günlük ya da özel gün saçı olarak kullanılabilir.

Saç tasarımında örgü modellerinin yeri her zaman büyük olup 2019 yılında da bu durum değişmeyip yeni modellerle yoluna devam etmektedir.

Saç Tasarımlarında Farklı Örgü Modelleri

Örgü oldukça kolay bir saç modeli olsa da işin pratiğini kavramak önemlidir. Farklı saç tasarımlarına sahip olmak isteyen kadınlar için bir dönüşüm niteliğinde olan örgü saçlar, şık olduğu kadar hızlı ve kolaydır da. Yarım örgü modellerinde, saç diplerine gelmeden saç bakım kreminin uygulanması önemlidir. Bu adım saçların daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Sonrasında saçlar su dalgası formuna getirilerek ön kısımdan alının saçlar ile örgü tamamlanıp kafanın arkasında birleştirilir. Bu örgü, çiçek ve boncuk gibi objelerle süslenmektedir. Zarif örgü modeli ise daha çok düz saçlarda kullanılmaktadır. Minik örgülerle saça hareket kazandırılmaktadır. 2019 yılında öne çıkan bir model de şelale örgü modeli olup her yerde kolayca kullanılabilmektedir. Örgünün spreyle sabitlenmesi dayanıklılığı arttıracaktır.

Klasik modellerden biri olan örgülü topuz ise, sıkça tercih edilmekte olup daha çok davet saçı niteliğindedir. Ancak ufak dokunmalarla gündelik olarak da kullanılabilmektedir.

Yeni Bir Model Olarak Hollanda Örgüsü

Fransız örgüsüne benzeyen Hollanda örgüsü sıkı ve saçı yüzden uzak tutmak için kullanılmaktadır. Hollanda örgüsü, üç tutamlı bir örgü olup örme işleminde orta tutam yan bölümlerin üzerinden geçer. Yapılış biçimi nedeniyle bu örgüye ters örgü de denilmektedir.

Benzemekle birlikte Fransız örgüsüyle önemli farklılıkları vardır. Fransız örgüsünün yapımında üç tutam bulunur ama yan tutamlar ortadakinin üzerinden geçer. Ve örme sırasında yanlardan daha fazla saç eklenmeye devam edilir. Hollanda örgüsünde orta bölüme saç eklenir. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.